WYDARZENIA

Życiowe i duchowe wybory

Czasem nachodzi nas nieodparte wrażenie, że Słowo przemawia do nas zbyt późno, że „dopiero” dzisiaj odpowiedziało na nasze wczorajsze pytania. Albo, że ma odpowiedzi tylko dla innych, a nasza osoba gdzieś się Jemu zgubił. Jednak to tylko nasze złudzenie.

To nie Słowo odpowiada „po czasie”, lecz to my zaczynamy słuchać zbyt późno. To nie słowo zgubiło nas, ale to my żyjemy często nie w głębi siebie. Bywa też, że szukamy odpowiedzi we współczesnym świecie, nie tam gdzie trzeba. Szukamy po swojemu, potem się niecierpliwimy, zniechęcamy i odchodzimy zawiedzeni. Tymczasem Bóg czeka na nas by nas poruszyć ze swoim Słowem do miejsca, w którym najbardziej potrzebujemy Jego odpowiedzi. Fragment z bogatym człowiekiem w Ewangelii św. Marka 10,17-22 może być pomocą by dobrze i na czas usłyszeć Boże Słowo i z radością je realizować w swoim życiu, bez względu jakie życie prowadzimy i w jakim stanie powołania żyjemy.

W ramach działającej od czterech lat Szkoły Formacji Duchowej Diecezji Świdnickiej w dniach 29 – 30 listopada 2014 r. w domu rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich (ul. Piastowska 7) odbędzie się sesja Lectio divina „Życiowe i duchowe wybory” w oparciu o tekst Ewangelii wedug Świętego Marka Mk 10, 17-22. Sesję formacyjną poprowadzi ks. Leszek Skaliński SDS z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Do udziału w sesji zachęcamy osoby świeckie, członków wspólnot formacyjnych, katechetów, osoby życia konsekrowanego, duszpasterzy. Należy zabrać ze sobą Pismo Święte, notatnik Koszt: 110 zł (zakwaterowanie, wyżywienie). Informacji udziela i zapisy do 24  listopada br. pod nr tel. 748564413 lub 609830588 przyjmuje  ks. Krzysztof Ora –  koordynator Szkoły Formacji Duchowej.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Koronacja uwieczniona na zdjęciach
Biblia w 50 słowach

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status