WYDARZENIA

Preludium do tego, co europejscy i zachodni chrześcijanie, będą cierpieć

>> Świat wciąż nie zrozumiał powagi sytuacji jaka jest w Iraku << – mówi arcybiskup Louis Raphael I Sako – Patriarcha Kościoła chaldejskiego. Jestem pewien, że znają Państwo ten symbol: ن. Jest to 25 litera alfabetu arabskiego – nun, odpowiednik naszej litery N, a zarazem jest to symbol, którym zwolennicy kalifatu państwa islamskiego znakują domy i miejsca w których przebywają chrześcijanie w Iraku.

>> Nasze dzisiejsze cierpienia są preludium do tego, co europejscy i zachodni chrześcijanie, będą cierpieć w najbliższej przyszłości << – z wielką mocą powtarza patriarcha chaldejski. Każdego dnia widzimy (przerażeni) brutalne obrazy tortur i linczu, obcinania głów, ukrzyżowań i masowych rozstrzeliwań. W Mosulu, mieście położonym na północy Iraku, na przykład, 'Państwo Islamskie’ systematycznie obcina głowy dzieciom i wbija je na pale. Ich matki są gwałcone i zabijane, ich ojcowie są wieszani lub mordowani na wiele okrutnych sposobów, po uprzednich bestialskich torturach, w tym obowiązkowym oglądaniu zbrodni dokonywanych na członkach ich rodzin. Ukrzyżowania są kolejną z nieludzkich metod stosowanych przez islamistów w celu ukarania chrześcijan, którzy nie uciekli lub którzy po prostu odmówili  przejścia na islam.

Obecnie, ponad 50.000 uchodźców znajduje się w górach bez wody i żywności, będąc kompletnie odciętym od świata. Cały ten horror częściowo obudził międzynarodową opinię publiczną, polityków, rządy i, dzięki Bogu, podejmują one różne środki aby rozwiązać ten problem. Ale to nie jest jeszcze wystarczające. Kanalizacja pomocy i międzynarodowe naświetlenie tego ludobójstwa są nadal konieczne i pilne. Z tego powodu, kardynał Fernando Filoni, specjalny wysłannik papieski do Iraku, niedawno poprosił o dalszą pomoc materialną i polityczną w celu ochrony chrześcijan w Iraku i Syrii.

Z tego powodu, proszę Państwa o to, aby zrobili Państwo wszystko, co jest w zasięgu ręki … Prawdopodobnie jest to jeden z przypadków, w których możemy zastosować słowa Matka Teresa z Kalkuty: >> Aby dawać aż do bólu i aby zaczęło boleć, daj jeszcze więcej. << Jest to jeden z przypadków, w których ból, wywoływany przez daną sytuację (okrutne prześladowania tysięcy chrześcijan kończące się ich śmiercią), musi znaleźć wyraźne odzwierciedlenie w wysiłku nas wszystkich, mającym jednak na celu nie uspokojenie naszych sumień, ale złagodzenie bólu naszych braci i sióstr.

Według arcybiskupa chaldejskiego >> rzeczywistość przerasta nawet najbardziej szaloną wyobraźnię.<< Chrześcijanie są prześladowani w wielu miejscach na świecie. Obecnie najtrudniejsza jest ich sytuacja w Iraku i Syrii. Oni PILNIE potrzebują naszej pomocy. Aby położyć kres problemowi i pomóc go rozwiązać powinno się mieć plan.

Oto nasz plan. Zamierzamy uruchomić ogromną kampanię (międzynarodową) w ramach której zaproponujemy podjęcie między innymi następujących działań:

  • domagania się dwóch podstawowych kroków od przewodniczącego Rady Europejskiej: zatwierdzenia uchwał potępiających wszelkie formy dżihadu, które to uchwały doprowadziłyby z kolei do wypracowania propozycji na skuteczną interwencję w Iraku i Syrii, mającą na celu zatrzymanie ludobójstwa religijnego.
  • skutecznego uświadamiania opinii publicznej (z konkretnym wezwaniem do działania) o dramatycznych prześladowaniach, którymi poddawani są chrześcijanie w Iraku i Syrii.
  • pilnego wysłania pomocy humanitarnej do osób cierpiących z powodu prześladowań za pośrednictwem organizacji chrześcijańskich działających na Bliskim Wschodzie i udzielenia im naszego głosu, aby pomóc im przezwyciężyć straszną sytuację w jakiej żyją.
  • Organizacji międzynarodowego Kongresu w Madrycie w Grudniu z udziałem chrześcijan zmuszonych do ucieczki z Iraku, Syrii i innych krajów z muzułmańską większością, mającego na celu przekazanie społeczności międzynarodowej komunikatu o prześladowaniach, z którymi my chrześcijanie, musimy się mierzyć w XXI wieku.

Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami, ن (tak radykalni islamiści nazywają chrześcijan) … I z tego powodu nie możemy siedzieć z założonymi rękami i odwrócić się plecami, gdy nasi bracia i siostry są prześladowani, torturowani aż do męczeństwa (mordowani z powodu ich wiary!). Tak jakby to było z Tobą i ze mną, jakbyśmy sami byli w podobnej strasznej sytuacji, Ci nasi bracia i siostry oczekują z nadzieją na naszą pomoc.

Jeśli możesz teraz dokonać darowizny w wysokości 10, 50 lub 100 złotych (lub jakiejkolwiek innej kwoty na którą możesz sobie pozwolić, abyśmy mogli umożliwić wysłanie pomocy humanitarną do naszych prześladowanych braci i sióstr oraz wspierać działania mające na celu ich ratunek? Wiem, że dokonają Państwo najlepszej darowizny jaką będą Państwo w stanie. Jeżeli będą Państwo w stanie dokonać wpłaty, proszę zrobić to teraz, przed zamknięciem tego e-maila (proszę pamiętać, że każda kwota, każdy grosz, jest bardzo przydatny: duża darowizna pomaga dużo ale mała darowizna pomaga jednakowo). Mogą Pańtwo ją wykonać klikając na link: https://donate.citizengo.org/pl/. Jeśli preferują Państwo użycie PayPal, mogą Państwo wykonać darowiznę klikając na link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=8CW3EEXSTZ2TA&lc=pl. Po dokonaniu wpłaty, zapraszamy do podzielenia się tą wiadomością ze znajomymi, rodziną i innymi osobami, z którymi utrzymują Państwo kontakt. Na pewno więcej niż jedna z osób zrozumie powagę tej sprawy i okaże Państwu wdzięczność. Nie ma znaczenia, czy przeznaczą Państwo jedną z proponowanych przez nas kwot czy jakąkolwiek inną (mam nadzieję, że może być ona większa), chociażby znacznie mniejszą. W ciągu kilku tygodni zobaczą Państwo w wiadomościach, że pomoc dociera do naszych braci i sióstr w Iraku i Syrii. Zobaczą Państwo lub przeczytają, że przyjęty zostanie ten czy inny środek polityczny, mający przyczynić się do zaprzestania zabijania, ludobójstwa tysięcy osób z powodu ich wiary. Część z tych rzeczy będzie możliwa ze względu na Państwa udział, dzięki Państwa wielkodusznemu wysiłkowi. Bóg zapłać! Raz jeszcze bardzo dziękuję za bycie z nami… Wszystkiego najlepszego,

Álvaro Zulueta z całym zespołem CitizenGO

Zobacz także
Jan Paweł II – patron rodziny
5 lat temu…
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lis 12,2015 z 06:23

    […] na śmierć, spustoszenie, strach, cierpienie i ból ludzi, którzy cierpią tylko dlatego, że żyją swoją wiarą (są ن)…. jest przerażające, powoduje kłucie w sercu, jest nie do zniesienia, lecz kilka minut po […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status