WYDARZENIA

Raz Dwa Trzy

Zespół „Raz Dwa Trzy” rozpoczął działalność w 1990 roku w Zielonej Górze. Wiosną tego samego roku wziął udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając Grand Prix Festiwalu. Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie „Debiuty” i otrzymała „Wyróżnienie”. Obecnie to jedna z najbardziej znanych i lubianych formacji muzycznych w Polsce. Wystąpią przez ząbkowicką publicznością już w najbliższą niedzielę.

Grupa „Raz Dwa Trzy” na początku lat dziewięćdziesiątych została zaproszona również na festiwal w Jarocinie. Zdając sobie sprawę z trudności z jakimi krytyka oraz część odbiorców przyjęła odmienność brzmienia i poetyki, zespół podsuwał definicje pomocnicze, które mogły w dyskretny sposób zainteresować odbiorcę muzyką i treściami zagranymi i wyśpiewywanymi przez muzyków. Zespól na płytach „Cztery” i „Sufit” nawiązał współpracę z Wojciechem Waglewskim jako producentem. Muzyka zyskała poszerzone brzmienie, elementy, bluesa, jazzu, folku i dość osobliwą, rockową energię. Tak wzbogacone albumy zyskały sympatię szerszej, nie tylko związanej z tak zwanym nurtem „piosenki studenckiej”, publiczności. Pojawiły się teledyski, programy i koncerty telewizyjne. Płyta „Niecud” wyprodukowana przez Marcina Pospieszalskiego otrzymała Fryderyka ’99 w kategorii „Muzyka Alternatywna”. Następną płytą nagraną po kilku latach przerwy był koncert zarejestrowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu. Na zlecenie „Trójki” zespół w lutym 2002 roku przearanżował kilkanaście piosenek wielce cenionej w kraju autorki słów do piosenek i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki w studiu Jej imienia. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład krążka przekroczył ponad sto tysięcy sztuk – płyta zyskała status „platynowej”. Rok później ukazuje się studyjny, autorski album „Trudno nie wierzyć w nic”, który ugruntowuje pozycję zespołu „Raz Dwa Trzy” na rynku muzycznym, czyniąc z grupy jedno z najciekawszych na nim zjawisk. Płyta rozeszła się do tej pory w ponad stutysięcznym nakładzie i zyskała status płyty „platynowej”. Zespół istnieje od 18 lat, a od trzynastu w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą. Skład zespołu: Adam Nowak – gitara, śpiew Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon Jacek Olejarz – perkusja Jarek Treliński – gitara elektryczna Mirek Kowalik – gitara basowa.

Koncert zespołu „Raz Dwa Trzy” odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia 2014 r. o godz. 16:00 na Wzgórzu Świętej Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Będzie finałem całodziennego Święta Jadwiżańskiego organizowanego przez obchodzącą tego dnia swój odpust Parafię pw. Św. Jadwigi. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12:00, a wokół kościoła trwać będzie kiermasz dobroczynny. Do przybycia na wspólne świętowanie oraz na koncert zapraszają duszpasterze tej Parafii.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl

Zobacz także
AKCJA – rok pierwszy
Powrót do domu

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status