WYDARZENIA

W obronie prawa do życia

W Parlamencie Europejskim odbyło się przesłuchanie Fransa Timmermansa desygnowanego na pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, odpowiedzialnego za regulację i rządy prawa oraz Kartę Praw Podstawowych.

Wśród zadających pytanie nowemu komisarzowi był m.in. Kazimierz Michał Ujazdowski. Europoseł PiS pytał, jakich środków zamierza użyć nowy komisarz w celu powstrzymania nadprodukcji prawa przez KE. >> Ponadto czy może Pan zadeklarować, że w przypadku silnego sprzeciwu parlamentów narodowych będzie się Pan opowiadał za wycofaniem projektu aktu ustawodawczego? << – dopytywał Kazimierz Michał Ujazdowski. W odpowiedzi komisarz – desygnowany Timmermans podkreślił, że potrzebna jest zmiana kultury powstawania propozycji ustawodawczych w strukturach Komisji. Jego zdaniem będzie to miało pozytywny wpływ na życie obywateli.

Kazimierz Michał Ujazdowski zapytał komisarza także o odrzucenie przez KE europejskiej inicjatywy ustawodawczej „One of Us”, które zamieniło w fikcję instytucję, która miała budować zaufanie obywateli do UE.  >> Czy może Pan zadeklarować, że podobne praktyki nie powtórzą się w przyszłości? << – pytał europoseł PiS. Zdaniem Fransa Timmermansa Komisja prawidłowo zareagowała na tę inicjatywę, co nie znaczy, że na ten temat nie powinna być prowadzona debata polityczna z inicjatorami tej akcji, przy udziale Parlamentu Europejskiego.

>> Odpowiedź Pana Timmermansa uznaję za częściowo satysfakcjonującą. Broniąc decyzji poprzedniej Komisji, wyraził pogląd, że inicjatywy obywatelskie nie powinny być całkowicie odrzucane. W jego opinii nawet jeśli Komisja nie podziela poglądów obywateli, powinna umożliwić debatę nad postawionymi kwestiami w instytucjach europejskich. Będziemy trzymać za słowo Pana Timmermansa. Nie możemy pozwolić na zmarnowanie potencjału „One of Us” << – mówi Kazimierz Michał Ujazdowski, przypominając, że pod inicjatywą opowiadającą się za podjęciem przez Komisję Europejską działań prawnych zakazujących finansowania aborcji i eksperymentów na embrionach podpisały się blisko dwa miliony obywateli UE.

(md)

Zobacz także
Jedyność Jezusa Chrystusa
Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status