WYDARZENIA

Skala protestu jest ogromna

Rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Katarzyna Twardowska powiedziała, że „skala protestu jest ogromna” i potwierdziła, że otrzymała już nasze wiadomości. „W skrzynce mam 54 tys. maili” – powiedziała pani rzecznik. Rada tylko ze względu na skalę protestu postanowiła zająć się sprawą już teraz! To nasz wspólny sukces!

Miejmy nadzieję, że spot zostanie jak najszybciej wycofany z emisji. Potrzebujemy kolejnego silnego uderzenia. Co możemy zrobić? Podpisać się pod akcją, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy. A następnie poprosić rodzinę, przyjaciół, znajomych, koleżanki i kolegów: z pracy i podwórka, a może sąsiadów? – wszystkich, których znamy o to, aby też włączyli się do akcji i podpisali pod petycją. Wystarczy przekazać im link (albo całą niniejszą wiadomość):

http://citizengo.org/pl/o-usuniecie-spotu-promujacego-homozwiazki

Sprawa dotyczy propagandowego spotu, jaki emituje TVP. Jest nadawany w godzinach 6-18 a więc w porach największej oglądalności przez dzieci. Spot „Najbliżsi obcy” przedstawia dzień z życia dwóch lesbijek, ukazując bohaterki w sytuacjach właściwych dla tradycyjnego małżeństwa. Spot dokonuje w ten sposób zestawienia, którego celem jest wywołanie wrażenia emocjonalnej bliskości widza i obu kobiet, co ma prowadzić do obniżonego krytycyzmu wobec politycznych postulatów środowiska osób homoseksualnych. Jednocześnie celowo pominięta jest kwestia uzasadnienia dla konstytucyjnej afirmacji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny – ich zdolność do prokreacji oraz stworzenia stabilnego środowiska rozwoju dla dzieci, czyniące z rodziny fundamentalną komórkę społeczną. Spot nawołuje w ten sposób do poparcia sprzecznej z art. 18 Konstytucji RP prawnej instytucjonalizacji związków partnerskich osób homoseksualnych.”

W treści petycji skierowanej do Juliusza Brauna – Prezesa TVP czytamy m.in.: „Spot ten przedstawia związek dwóch kobiet jako funkcjonalnie nieróżniący się istotnie od związku małżeńskiego, natomiast rzekomo gorzej – i przez to rzekomo niewłaściwie – przez prawo polskie traktowany. Ten przekaz bez wątpienia podważa ład konstytucyjny Rzeczypospolitej. Artykuł 18 Konstytucji jest normą ustrojową ustanawiającą szczególną ochronę dla małżeństwa. Działania obliczone na instytucjonalizację związków, których nie sposób uznać za małżeństwo, niewątpliwie naruszają tę normę ustrojową. Treść ta łamie również regulamin Komisji ds. Kampanii Społecznych TVP. Dokument ten wyraźnie nakazuje, aby treść przekazów była zgodna z polskim prawem i powinna dotyczyć w szczególności m.in. działań służących umacnianiu rodziny i zwalczania patologii społecznych. Kampania zbiega się w czasie z planowanymi głosowaniami w Sejmie nad dwoma projektami ustaw o związkach partnerskich, autorstwa Twojego Ruchu i SLD. Autorem spotu jest Kampania Przeciw Homofobii, której wieloletnim prezesem był Robert Biedroń, aktualnie poseł Twojego Ruchu i współautor jednego z projektów ustawy. Wzywamy prezesa TVP Juliusza Brauna do wycofania z emisji tych skandalicznych spotów na antenie telewizji publicznej.”

Magdalena Korzekwa

CitizenGO

Zobacz także
Akcja Katolicka wobec ataków na Marsz Niepodległości
Wypełniajmy fatimskie orędzie Maryi

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status