WYDARZENIA

Sztandar Akcji Katolickiej

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej od wczoraj ma swój sztandar. W 10-lecie działalności we wspólnocie Kościoła lokalnego, symbol naszego stowarzyszenia został uroczyście poświęcony podczas liturgii sprawowanej w Katedrze Świdnickiej.

Ten znak będzie od tej chwili towarzyszyć w naszych spotkaniach i uroczystościach, będzie także wyrazem obecności Akcji Katolickej Diecezji Świdnickiej w innych wydarzeniach. Przyjmować go będą kolejni członkowie Akcji Katolickiej w następnych latach. Portal AKCJA dokumentował powstawanie sztandaru i już niedługo opublikujemy reportaż na ten temat. Póki co zobaczcie kolejne zdjęcie w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA, na jakim widać powstawanie sztandaru. Możemy już teraz powiedzieć, że sztandar haftowany był przez Siostry Klaryski z Ząbkowic Śląskich już od kilku miesięcy. Jutro natomiast zamieścimy relację z wczorajszych uroczystości i spotkań w Świdnicy.

Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, będących wyrazem więzi z Bogiem – sfotografuj to profesjonalnym aparatem lub telefonem komórkowym. Uchwyć w obiektyw to, co Cię urzekło, zaskoczyło lub to, co uważasz za piękne, szczere i cenne świadectwo wiary. Opisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Wolność prawdziwa zawiera się w przestrzeni dobra
Matteo
Komentarze (1)
  • […] Kolejne zdjęcie, jakie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA zostało wykonane w Katedrze Świdnickiej, a więc w duchowym centrum Diecezji Świdnickiej. Może warto w okresie tegorocznego Adwentu znaleźć czas na nawiedzenie matki świdnickich kościołów, by zaczerpnąć duchowej mocy na dobre przeżycie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia… […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość