WYDARZENIA

Świątecznych zakupów nie zrobię w „Empiku”

Być może już zdecydowali się Państwo na bojkot sieci „Empik”, która w swojej Bożonarodzeniowej kampanii wykorzystała twarz Adama Darskiego (który publicznie darł Biblię) oraz Marii Czubaszek (która chwaliła się aborcjami). Wraz z Fundacją Pro-prawo do życia, która rozpoczęła protest na szeroką skalę, zachęcam do pójścia o krok dalej.

Zapraszamy do wyrażenia bojkotu poprzez podpisanie się pod niniejszą akcją – tym samym mamy możliwość przesłać Empikowi bezpośrednio naszą wiadomość o tym, że nie akceptujemy kampanii, którą promują satanista i aborcjonistka oraz wyrazić nasze zdanie wraz z tysiącami innych Polaków. Kampania „Empiku” jest tym bardziej nieakceptowalna, gdyż dotyczy Świąt Bożego Narodzenia, z którymi to „twarze” kampanii nie mają nic wspólnego.

Jak pisze Fundacja:  „Twarzami świątecznych spotów „Empiku” wybrano Adama Darskiego oraz Marię Czubaszek. Ten pierwszy jest wokalistą zespołu Behemoth, który może się pochwalić takimi utworami jak „Chrześcijanie dla lwów” a także wypowiedziami o uprawianiu grupowego seksu: „moralność przeciętnego Polaka nie udźwignie faktu, że dorośli ludzie mogą uprawiać seks w upojeniu alkoholowym? Rock’n’roll to zabawa.” Jego towarzyszka z kolei znana jest ze swojej wypowiedzi na temat tego, że dokonała w młodości dwóch aborcji. Zadanie śmierci dzieciom komentuje ona słowami „Boże, jak cudownie, że to zrobiłam.”

Wyraźmy sprzeciw wobec promocji z wykorzystaniem antyautorytetów. Zachowanie „Empiku” wobec krytyki, zmiany w nazwie kampanii, której spoty przed bojkotem były określane jako „świąteczne”, a teraz już tylko jako „nowe”, pokazują że zdanie tak dużej grupy konsumenckiej budzi ich poważny niepokój, a nie zadowolenie. Dołącz do nas! Podpisz petycję, powiadom swoich znajomych!”

http://citizengo.org/pl/swiatecznych-zakupow-nie-robie-w-empiku-podpisz-protest

Magdalena Korzekwa

Polish Campaigns Manager CitizenGO

 

Zobacz także
Być kobietą
Medialny paszkwil na pasterza

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status