WYDARZENIA

Gdzie jest Bóg?

Od kilku lat – każdy dzień – dla chrześcijan w Syrii jest walką o przetrwanie. Jest też dramatycznym w swojej postaci świadectwem wiary. Składają ją nie tylko pojedyncze osoby, ale całe rodziny, całe lokalne wspólnoty, wręcz tysiące ludzi – niezależnie od wieku i płci.

Obejrzymy dzisiaj film pt. „Modlitwa Lieny”. Dzięki napisom zrozumiemy to, o czym opowiada bohaterka filmu. Nie mniej poruszające są też obrazy stanowiące tło jej narracji. Czy zdajemy sobie sprawę, że to niesprawiedliwe, niezasłużone i niepojęte cierpienie wywołane jest brakiem miłości? Czy żyjąc w relatywnym komforcie wolności religijnej zdajemy sobie sprawę, że przyznanie się do Jezusa wymaga odwagi?

Muzyka i obraz pomagają zobaczyć, to czego nie usłyszymy i nie zobaczymy zmysłami. Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy  Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Wróciliśmy !
21:37 – dziewięć lat temu

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość