WYDARZENIA

Odszedł do Pana

Wczoraj, tj. 18 stycznia 2015 r. odszedł do Pana śp. ks. prałat Józef Molenda – emerytowany proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy.

Urodzony w 1934 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1963 r. Był kapelanem honorowym Jego Świątobliwości, kanonikiem gremialnym Kapituły Katedralnej w Świdnicy, kanonikiem honorowym Kapituły Katedralnej w Legnicy, przez wiele lat dziekanem dekanatu Głuszyca. Był również m.in. honorowym obywatelem Głuszycy i otrzymał tytuł „Zasłużony dla powiatu wałbrzyskiego”. Ostatnim publicznym wystąpieniem ks. Józefa Molendy był złoty jubileusz jego kapłaństwa, który zorganizowano mu 25 czerwca 2013.  Mimo bardzo złego stanu zdrowia jubilat na wózku inwalidzkim pojawił się na uroczystości.

Pierwsza Msza św. żałobna odbędzie się 21 stycznia o 18:00 w kaplicy pw. św. Józefa w Głuszycy pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Bałabucha. Po Mszy św. trumna z ciałem zostanie przewieziona do kościoła parafialnego pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, gdzie trwać będzie całonocne czuwanie modlitewne. Druga Msza św. i pogrzeb będzie miał miejsce w czwartek 22 stycznia godz. 12.00 w kościele pw. Chrystusa Króla  w Głuszycy pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ignacego Deca. Po  Mszy św. Ostatnie Pożegnanie na Cmentarzu Parafialnym przy kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Grzmiącej.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Amen.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl , swidnica.gosc.pl

Fot: Mirosław Jarosz (Gość Niedzielny Świdnicki

Zobacz także
Upomniał się o Akcję Katolicką w Polsce
FAKE NEWS’em w KATOLIKA

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status