WYDARZENIA

Spotkanie z okazji XIX Dnia Życia Konsekrowanego

Tradycyjnie już 2 lutego w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasza Diecezja od początku swojego istnienia uroczyście przeżywa ten dzień. Tegoroczne obchody mają wyjątkowy charakter z tego względu, że odbywają się w Roku Życia Konsekrowanego.

Papież Franciszek ogłosił go, aby spojrzeć w przeszłość z wdzięcznością, przeżywać teraźniejszość z pasją oraz przyjąć przyszłość z nadzieją (z Listu Ojca św. Franciszka z okazji Roku Życia Konsekrowanego). Taką refleksję pragniemy podjąć w Święto Ofiarowania Pańskiego w katedrze świdnickiej podczas Eucharystii i wspólnego spotkania z okazji XIX Dnia Życia Konsekrowanego. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby konsekrowane na modlitwę, którą rozpoczniemy o godz. 12.00.

Wszystkich Diecezjan proszę, by w tym dniu włączyli się we wspólne dziękczynienie za dar osób konsekrowanych i wyrazili im wdzięczność za służbę Kościołowi. Tych, którzy mają taką możliwość, zapraszam do katedry świdnickiej na wspólną modlitwę w obecności osób konsekrowanych i w ich intencji. Jak co roku, siostry, ojcowie i bracia zakonni ponowią wówczas złożone przed laty śluby zakonne. Zapraszam wszystkich do modlitwy w intencji tych osób o wierność i wytrwanie w powołaniu, o Boże błogosławieństwo dla nich, a także o nowe, święte i liczne powołania do życia konsekrowanego.

Przypominam, że w święto Ofiarowania Pańskiego wierni tradycyjnie wspierają zakony kontemplacyjne. Już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie złożycie w tym dniu na tacę. Będzie to wydatna pomoc szczególnie dla Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i w Ząbkowicach Śląskich.

Wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

† Ignacy DEC

BISKUP ŚWIDNICKI

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiegona XIX Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2015 roku.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

 

Zobacz także
Gurgacz
Ojcze nasz!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość