WYDARZENIA

Druga szansa

„Druga szansa” – najnowszy film Susanne Bier, reżyserki nagrodzonego Oscarem, Złotym Globem i Europejską Nagrodą Filmową „W lepszym świecie” (2010). To kolejny projekt, za którego produkcję odpowiada Sisse Graum Jørgensen  – jedna z najczęściej nagradzanych duńskich producentek filmowych. Jørgensen ma na swoim koncie takie produkcje jak: „Obywatel roku”, „Polowanie”, „Wesele w Sorrento”, „Bracia” czy „Wilbur chce się zabić”. Na ekrany polskich kin wchodzi 27 lutego br.

O filmie: Andreas (Nikolaj Coster-Waldau) i Simon (Ulrich Thomsen), detektywi a zarazem najlepsi przyjaciele, prowadzą całkowicie odmienny tryb życia. Simon – świeżo upieczony rozwodnik spędza większość czasu na upijaniu się w lokalnym nocnym klubie, podczas gdy Andreas wiedzie poukładane życie z piękną żoną i synem. Pewnego dnia policjanci zostają wezwani na interwencję do patologicznej rodziny. Andreas i Simon stają się świadkami szokującego przykładu zaniedbania, gdy w szafie znajdują płaczące dziecko. Niebawem działania, które w akcie desperacji podejmie główny bohater okażą się wynikiem rozpaczliwej sytuacji, w jakiej znajdzie się jego rodzina.

„Druga szansa” to bardzo poruszający i dopracowany wizualnie portret ludzi, którzy muszą się zmierzyć z prawdziwą tragedią. Mądra opowieść o wyborach, podejmowanych decyzjach i odnajdywaniu prawidłowej życiowej ścieżki. To film o tych, którym wydawało się, że bez mrugnięcia okiem są w stanie wskazać różnicę między tym co dobre, a tym co złe. Druga szansa jest także wiwisekcją ludzi zdesperowanych, którzy swoje postępowania widzą w innym świetle niż gdyby czynili to inni ludzie. To również obraz podejmujący znacznie więcej niż trudne pytania o moralnie nieprzekraczalne granice. Pokazuje skutki odejścia od etycznego światopoglądu, dzięki czemu pozwala na nowo zdefiniować i odkryć sens człowieczeństwa w niezwykle spokojny i stonowany sposób. Reżyserka stworzyła bardzo przejmujący obraz w którym pokazuje jak szybko odrzucamy przyjęte wartości, gdy życie które znamy nagle zostaje przewrócone do góry nogami.

Na podstawie: ekai.pl

Zobacz także
Bardzo Kochani Pątnicy
Miłość przychodzi powoli

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość