WYDARZENIA

Jak głosowali posłowie w sprawie tzw. „konwencji przemocowej”

Jak wiadomo Sejm uchwalił ustawę o ratyfikacji tzw. konwencji przemocowej. Głosowało 437 posłów. Za ratyfikacją było 254 parlamentarzystów, przeciw 175 posłów, 8 wstrzymało się od głosu. Kilkunastu posłów było nieobecnych.

Posłowie z okręgu wałbrzyskiego (obejmującego powiaty: wałbrzyski, świdnicki, kłodzki, dzierżoniowski i ząbkowicki), czyli z obszaru obejmującego Diecezję Świdnicką, głosowali następująco w sprawie tzw. „konwencji przemocowej”: ZA: Izabela Katarzyna Mrzygłocka (PO), Monika Wielichowska (PO), Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (PO), Teresa Świło (PO), Halina Szymiec-Raczyńska (PSL). PRZECIW: Anna Zalewska (PiS), Andrzej Dąbrowski (SP).

Oczywiście nie ma co liczyć na to, żeby Senat w obecnym składzie odrzucił tę ustawę. Nie wiemy jeszcze jak zachowa się aktualny Prezydent RP. Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Halina Szydełko wystosuje list Bronisława Komorowskiego z wnioskiem o nie podpisywanie tego dokumentu. Akcja Katolicka uważa, że niezgodnościami ustawy z Konstytucją RP powinien zająć się Trybunał Konstytucyjny.

Prezes Halina Szydełko zwróciła się do prezesów wszystkich Diecezjalnych Instytutów AK o informowanie opinii publicznej z poszczególnych województw jak głosowali ich parlamentarzyści. Niech to będzie przyczynek pod rozwagę, na kogo nie należy głosować w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

Poniżej  znajdziecie Państwo wykaz  wynik głosowania w formacie pdf – 

Sejm RP 7 kadencji. POSIEDZENIE 86. – głosowanie nr 40 06-02-2015 / 10:53:44

Zobacz także
Akcja Katolicka pielgrzymuje na Jasną Górę
Głosujmy na ludzi, których poglądów i sumień możemy być pewni
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status