WYDARZENIA

Jak głosowali posłowie w sprawie tzw. „konwencji przemocowej”

Jak wiadomo Sejm uchwalił ustawę o ratyfikacji tzw. konwencji przemocowej. Głosowało 437 posłów. Za ratyfikacją było 254 parlamentarzystów, przeciw 175 posłów, 8 wstrzymało się od głosu. Kilkunastu posłów było nieobecnych.

Posłowie z okręgu wałbrzyskiego (obejmującego powiaty: wałbrzyski, świdnicki, kłodzki, dzierżoniowski i ząbkowicki), czyli z obszaru obejmującego Diecezję Świdnicką, głosowali następująco w sprawie tzw. „konwencji przemocowej”: ZA: Izabela Katarzyna Mrzygłocka (PO), Monika Wielichowska (PO), Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (PO), Teresa Świło (PO), Halina Szymiec-Raczyńska (PSL). PRZECIW: Anna Zalewska (PiS), Andrzej Dąbrowski (SP).

Oczywiście nie ma co liczyć na to, żeby Senat w obecnym składzie odrzucił tę ustawę. Nie wiemy jeszcze jak zachowa się aktualny Prezydent RP. Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Halina Szydełko wystosuje list Bronisława Komorowskiego z wnioskiem o nie podpisywanie tego dokumentu. Akcja Katolicka uważa, że niezgodnościami ustawy z Konstytucją RP powinien zająć się Trybunał Konstytucyjny.

Prezes Halina Szydełko zwróciła się do prezesów wszystkich Diecezjalnych Instytutów AK o informowanie opinii publicznej z poszczególnych województw jak głosowali ich parlamentarzyści. Niech to będzie przyczynek pod rozwagę, na kogo nie należy głosować w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

Poniżej  znajdziecie Państwo wykaz  wynik głosowania w formacie pdf – 

Sejm RP 7 kadencji. POSIEDZENIE 86. – głosowanie nr 40 06-02-2015 / 10:53:44

Zobacz także
Pielgrzymka Najlepszej Matki
Chleb nasz powszedni
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość