WYDARZENIA

Święty Papież patronem Świdnicy

Ponieważ w naszym mieście wystąpi zespół, którego teksty piosenek gloryfikują przemoc i śmierć, trzeba pytać o fundamenty, na których chcemy budować wspólne dobro Świdniczan, zwłaszcza młodego pokolenia. Patron naszego miasta, św. Jan Paweł II, wielokrotnie zwracał uwagę, iż mamy być stróżami cywilizacji życia, której zagraża cywilizacja śmierci.

Powyższe słowa pochodzą z wydanego kilka dni temu i opublikowanego przez Portal AKCJA oświadczenia Księdza Biskupa Ignacego Deca. W wypowiedzi tej czytamy także: >> Jako duchowy pasterz wiernych Kościoła katolickiego, stanowiących większość wyznaniową naszego miasta, ale także w poczuciu odpowiedzialności za poszanowanie wartości wynikających z Dekalogu i Ewangelii, na których ufundowana jest historia naszej Ojczyzny i Narodu, apeluję do właściwych miejskich instytucji i osób o rozwagę i ponowne przemyślenie swojej decyzji dotyczącej koncertu. <<

Prezentowane w naszym cyklu fotograficznym zdjęcie to wizerunek Świętego Jana Pawła z pomnika przed Katedrą Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy. Obyśmy przechodząc obok monumentu, nie zapominali o świadectwie wiary, o które prosił nas Papież z Polski.

Zobacz także
Inwigilacja obrońców życia w Polsce
Moje spotkanie z Bogiem
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status