WYDARZENIA

Toksyczną pigułkę daje się do rąk naszym dzieciom

Wszyscy jesteśmy poruszeni oświadczeniem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, że „pigułka po” (o nazwie handlowej ellaOne) zostanie wprowadzona do wolnej sprzedaży bez recepty również dla małoletnich dziewcząt od 15. roku życia …za okazaniem legitymacji szkolnej.
Czy wszyscy zdajemy sobie sprawę, co się w Polsce proponuje naszym dzieciom i kobietom w wielu prokreacyjnym? Jest to preparat embriotoksyczny, który powoduje śmierć dziecka poczętego w zarodkowej fazie życia w wieku ok. 1 tygodnia! W ogóle nie powinien być dopuszczony do sprzedaży, co dopiero bez recepty i dla dzieci. Jest bardzo szkodliwy, zwłaszcza dla osób małoletnich oraz przy częstszym stosowaniu. Absolutnie nie dawać tego dzieciom! Środek ten powoduje wiele powikłań, najgroźniejszy jest jednak dla dziewcząt w okresie dojrzewania. Producent podaje, że nie zbadano jego następstw przed 18 rokiem życia. Przypominamy, że zgodnie z Konwencją Praw Dziecka ONZ dzieckiem jest osoba do ukończenia 18 roku życia. Tę toksyczną pigułkę daje się do rąk naszym dzieciom!!! W wielu mediach pojawiły się wypowiedzi, że preparat ten jest bezpieczny, skuteczny i ogólnie „bezproblemowy”. Feministki twierdzą, że jedynym kłopotem była jego niedostępność z uwagi na konieczność uzyskania recepty od lekarza. Nie jest to prawda! Powikłania mogą być poważne. To nie jest środek, który można łykać jak witaminy. Dalszym efektem może być także niepłodność, która już obecnie staje się chorobą społeczną i wpływa na sytuację demograficzną Polski. Czy już wkrótce tę pigułkę będzie można kupić w supermarketach, jak środki przeciwbólowe? A może będzie rozdawana w pakietach edukacyjnych w polskich szkołach? Dopuszczenie jej do swobodnej sprzedaży nie wyklucza takiego scenariusza. Podobne przypadki znamy już z innych krajów.

W celu przekazania społeczeństwu, a zwłaszcza dziewczynom w wieku licealnym, rzetelnych informacji na ten temat przygotowaliśmy ulotkę, którą można pobrać z naszej strony TUTAJ – jest to możliwe dzięki Waszym, drodzy Przyjaciele, datkom, za które bardzo dziękujemy. Razem możemy więcej! Kilka tysięcy ulotek zostało już pobranych z naszej strony. Wydrukowaliśmy też 100 tys. egz. w wersji papierowej. Można je bezpłatnie zamawiać w naszym biurze tel. 58 341 19 11 (w godz. 9:00 do 16:00) lub pisząc na adres e-mailowy: klub@hli.org.pl

Trzeba głośno protestować! Mamy obowiązek wyrażenia naszego stanowiska, które kierujemy do Ministra Zdrowia oraz Sejmowej Komisji Zdrowia, Rzecznika Praw Dziecka i Krajowej Rady Lekarskiej. Jeżeli będzie nas wiele, głos ten będzie słyszalny. Wasze stanowisko przekażemy również do mediów, aby jak najwięcej osób zrozumiało, że jest to poważny problem. W obecnej sytuacji trwa potężna walka o świadomość społeczną. Organizujemy więc stanowczy sprzeciw wobec tej decyzji. Protest ten prowadzi Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – Human Life International Polska. Bardzo prosimy, poprzyj naszą akcję i podpisz list do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza. Podpisując ten list możesz być pewny, że Minister Zdrowia go otrzyma. Aby zaprotestować, wejdź na naszą stronę www.naszestanowisko.pl i zagłosuj! Bardzo prosimy o przekazywanie tej informacji swoim przyjaciołom oraz o publikowanie jej na swoich i zaprzyjaźnionych stronach internetowych, portalach społecznościowych oraz gdzie to tylko możliwe.

Ewa H. Kowalewska

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia

Zobacz także
Przyjdę i uzdrowię go
Nie odchodź, by nie zgasło słońce

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status