WYDARZENIA

XI Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

Drodzy Maturzyści, niedługo dobiegnie końca kolejny rok szkolny i katechetyczny, a dla klas maturalnych ostatni rok nauki w szkole. Swoją modlitwą obejmuję Was wszystkich, a także Waszych nauczycieli, katechetów i wychowawców. Wspólnie dziękujemy Panu Bogu za kolejny etap wielkiego dzieła formowania Waszych serc i umysłów.

W piątek 20 marca br. młodzież maturalna Diecezji Świdnickiej, podobnie, jak to jest w wielu polskich diecezjach, tradycyjnie udaje się na Pielgrzymkę na Jasną Górę, aby podziękować Panu Bogu za łaskę wiary, doświadczyć wspólnoty Kościoła, spotkać się z naszą Jasnogórską Matką i dziękować Panu Bogu za minione lata nauki, wypraszając zarazem potrzebne łaski na czas życiowych decyzji i egzaminów. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię”. Spróbujemy raz jeszcze odkryć wartość wiary w codziennym życiu.

Zapraszam Was z całego serca do udziału w tej pielgrzymce. Przyjedźcie ze swoimi duszpasterzami, katechetami i nauczycielami. W tym dniu przybędą do Jasnogórskiego Klasztoru Wasi rówieśnicy ze wszystkich stron naszej diecezji. Już teraz bardzo Was proszę o należyte przygotowanie duchowe do tego spotkania z Jasnogórską Panią przez sakrament pokuty i pojednania. Uczyńcie to w miarę możliwości w Waszych parafiach, bądź w sanktuarium jasnogórskim. Dzięki temu będziecie mogli w pełni uczestniczyć w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św.

Niech Matka Boża, przy której zgromadzimy się w Częstochowie 20 marca br. o godz. 9.30 pomoże nam odkryć skarb naszej wiary. Niech będzie naszą Nauczycielką i Orędowniczką. Rozpoczniemy nasze spotkanie od wysłuchania konferencji specjalnie dla Was przygotowanej, a następnie weźmiemy udział w Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu, by zakończyć Pielgrzymkę udziałem we wspólnej Drodze Krzyżowej na Wałach jasnogórskich.

Na trud Waszego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię

Wasz Pasterz

+ Ignacy DEC

Biskup Świdnicki

Na podstawie:diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Antyświąteczne koszulki
Smoleńsk

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość