WYDARZENIA

XI Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

Drodzy Maturzyści, niedługo dobiegnie końca kolejny rok szkolny i katechetyczny, a dla klas maturalnych ostatni rok nauki w szkole. Swoją modlitwą obejmuję Was wszystkich, a także Waszych nauczycieli, katechetów i wychowawców. Wspólnie dziękujemy Panu Bogu za kolejny etap wielkiego dzieła formowania Waszych serc i umysłów.

W piątek 20 marca br. młodzież maturalna Diecezji Świdnickiej, podobnie, jak to jest w wielu polskich diecezjach, tradycyjnie udaje się na Pielgrzymkę na Jasną Górę, aby podziękować Panu Bogu za łaskę wiary, doświadczyć wspólnoty Kościoła, spotkać się z naszą Jasnogórską Matką i dziękować Panu Bogu za minione lata nauki, wypraszając zarazem potrzebne łaski na czas życiowych decyzji i egzaminów. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię”. Spróbujemy raz jeszcze odkryć wartość wiary w codziennym życiu.

Zapraszam Was z całego serca do udziału w tej pielgrzymce. Przyjedźcie ze swoimi duszpasterzami, katechetami i nauczycielami. W tym dniu przybędą do Jasnogórskiego Klasztoru Wasi rówieśnicy ze wszystkich stron naszej diecezji. Już teraz bardzo Was proszę o należyte przygotowanie duchowe do tego spotkania z Jasnogórską Panią przez sakrament pokuty i pojednania. Uczyńcie to w miarę możliwości w Waszych parafiach, bądź w sanktuarium jasnogórskim. Dzięki temu będziecie mogli w pełni uczestniczyć w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św.

Niech Matka Boża, przy której zgromadzimy się w Częstochowie 20 marca br. o godz. 9.30 pomoże nam odkryć skarb naszej wiary. Niech będzie naszą Nauczycielką i Orędowniczką. Rozpoczniemy nasze spotkanie od wysłuchania konferencji specjalnie dla Was przygotowanej, a następnie weźmiemy udział w Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu, by zakończyć Pielgrzymkę udziałem we wspólnej Drodze Krzyżowej na Wałach jasnogórskich.

Na trud Waszego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię

Wasz Pasterz

+ Ignacy DEC

Biskup Świdnicki

Na podstawie:diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Mleko ratujące życie
Sprzeciwiamy się lewackim ustawom

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status