WYDARZENIA

Z misjonarzami głosimy pojednanie

Dzieło Pomocy Ad Gentes zostało powołane przez Konferencję Episkopatu Polski w roku 2005. Głównym celem Dzieła jest pomoc w finansowaniu działalności polskich misjonarzy, zarówno na płaszczyźnie ewangelizacyjnej, jak i edukacyjnej, charytatywnej czy medycznej.

„Ad Gentes” realizuje pomoc misjonarzom poprzez ubezpieczenia misjonarzy świeckich oraz coroczne dotacje. Każdego roku Dzieło organizuje konkurs dla szkół „Mój szkolny kolega z misji”. Bardzo istotną pomoc dla misjonarzy i dla ludzi w krajach misyjnych stanowią ofiary materialne, dzięki którym misjonarz może pomagać głodnym i potrzebującym, wśród których pracuje. Także misjonarze muszą mieć zapewnione podstawowe warunki do pracy misyjnej, by móc pomagać innym, także materialnie. Polscy misjonarze są świadkami wstrząsających wydarzeń, tam gdzie są potrzebna jest elementarna pomoc socjalna, medyczna i oświatowa. Misjonarze ją niosą.  Do tego niezbędna jest pomoc płynąca od nas, gdyż „Kościół misyjny oddaje to, co otrzymuje; rozdaje ubogim to, co jego bogatsi członkowie oddają mu do dyspozycji.” (Jan Paweł II).

1 marca 2015 r. w II Niedzielę Wielkiego Postu, która jest  niedzielą dzieła Ad Gentes, w każdym kościele w Polsce będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy i ich misji. Nie straciły aktualności słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: w miarę swoich możliwości, gdyż i dla nas czasy nie są łatwe, nie zapominajmy o misjach. Na pewno będzie to też ofiara miła Bogu.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Małżeńska randka
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status