WYDARZENIA

Pieśni Wielkiego Postu

Dzisiaj zapraszamy Czytelników portalu AKCJA do zasłuchania się w pieśni wielkopostne w wykonaniu Antoniny Krzysztoń. Pochodzą z płyty specjalnie poświęconej rozważaniom pasyjnym.

Płyta „Pieśni postne” to płyta niezwykła w dorobku Antoniny i polskiej fonografii w ogóle. Powstała z fascynacji piosenkarki tradycyjnymi polskimi pieśniami wielkopostnymi.  Słuchała ich i uczyła się w liceum prowadzonym przez siostry Niepokalanki w Ołtarzewie, do którego kiedyś uczęszczała. Materiał muzyczny jest bardzo ascetyczny w warstwie brzmieniowej, słyszymy tylko głos Antoniny oraz bębny i kołatki (gra na nich Słoma). Pieśni są jednak tak zaśpiewane, że nie tylko nie nużą, ale od pierwszych chwil wciągają słuchacza w głęboką zadumę nad dramatem Golgoty, uczą jego kontemplacji. Płyta dla spragnionych wyciszenia i medytacji.

Kontynuujemy w ten sposób nasz cykl video na Portalu AKCJA, w którym pokazujemy filmy lub zachęcamy przez muzykę i śpiew do duchowej refleksji.

Zobacz także
Pielgrzymka na Jasną Górę obrazem naszej drogi do wieczności
>> Święty Jan XXIII. Święty Jan Paweł II <<
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status