WYDARZENIA

W X rocznicę odejścia do wieczności Świętego Jana Pawła II

Umiłowani Diecezjanie, Trwa Rok św. Jana Pawła II, ustanowiony przez Sejm z okazji dziesiątej rocznicy śmierci i pierwszej rocznicy kanonizacji Ojca Świętego, którego życie – jak zaznaczono w uchwale – było świadectwem wiary dla milionów ludzi na całym świecie, a bolesne odejście zjednoczyło wszystkich Polaków niezależnie od wyznania i poglądów.

Celem tego Roku ma być ożywienie pamięci o Jego ogromnych zasługach i zaangażowaniu w proces odradzania się niepodległości naszej ojczyzny oraz ogromnego wkładu w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka. Posłowie podjęli tę inicjatywę w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata.

W naszej diecezji ten moralny obowiązek staramy się podejmować przede wszystkim przez doroczną Mszę św. Papieską, tradycyjnie odprawianą  na stadionie w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień, pod krzyżem milenijnym na górze Chełmiec w rocznicę odejścia Papieża Polaka do chwały wiecznej. W tym roku ta rocznica wypadła w Wielki Czwartek, dlatego ta wielka koncelebra będzie sprawowana nie 2, ale 8 kwietnia 2015, w X rocznicę największego pogrzebu w dziejach świata – jedynego takiego wydarzenia, które jakby na moment zjednoczyło nie tylko wszystkich Polaków, ale i wszystkie narody.

Zgromadźmy się jak najliczniej w środę wielkanocną,  8 kwietnia br., aby cała Polska i Polonia – za pośrednictwem TV TRWAM i Radia „Maryja”- usłyszała ten głos jako potężny głos całej diecezji zgromadzonej na stadionie. Zapraszam szczególnie wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i okolic a także  pozostałych mieszkańców naszej diecezji, w tym przede wszystkim uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, członków wielkiej wspólnoty Żywego Różańca, oraz wszystkich wierzących w zwycięstwo, które ma przyjść przez Niepokalaną Królową Różańca świętego. Przybądźcie z Waszymi duszpasterzami  albo też prywatnie. Naszą obecnością pomóżmy Ojcu św. przyciągnąć wszystkich do Chrystusa przez Maryję!

Głównym i najważniejszym punktem naszej dorocznej uroczystości obchodzonej pod hasłem: „Modlitwa – Pamięć – Obecność” będzie Msza św. o godz. 17.00, którą będą koncelebrować biskupi świdniccy ze swoim kapłanami. Wszystkim przyszłym uczestnikom naszej uroczystości w klimacie Świąt Wielkanocnych z serca błogosławię.

Wasz biskup

+ Ignacy Dec

 

Zaproszenie do udziału we Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu, pod Krzyżem milenijnym na Chełmcu, w X rocznicę odejścia do wieczności św. Jana Pawła II – 8 kwietnia 2015 r.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

 

Zobacz także
Ekumeniczne śpiewanie
Bronimy rodzinę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość