WYDARZENIA

W X rocznicę odejścia do wieczności Świętego Jana Pawła II

Umiłowani Diecezjanie, Trwa Rok św. Jana Pawła II, ustanowiony przez Sejm z okazji dziesiątej rocznicy śmierci i pierwszej rocznicy kanonizacji Ojca Świętego, którego życie – jak zaznaczono w uchwale – było świadectwem wiary dla milionów ludzi na całym świecie, a bolesne odejście zjednoczyło wszystkich Polaków niezależnie od wyznania i poglądów.

Celem tego Roku ma być ożywienie pamięci o Jego ogromnych zasługach i zaangażowaniu w proces odradzania się niepodległości naszej ojczyzny oraz ogromnego wkładu w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka. Posłowie podjęli tę inicjatywę w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata.

W naszej diecezji ten moralny obowiązek staramy się podejmować przede wszystkim przez doroczną Mszę św. Papieską, tradycyjnie odprawianą  na stadionie w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień, pod krzyżem milenijnym na górze Chełmiec w rocznicę odejścia Papieża Polaka do chwały wiecznej. W tym roku ta rocznica wypadła w Wielki Czwartek, dlatego ta wielka koncelebra będzie sprawowana nie 2, ale 8 kwietnia 2015, w X rocznicę największego pogrzebu w dziejach świata – jedynego takiego wydarzenia, które jakby na moment zjednoczyło nie tylko wszystkich Polaków, ale i wszystkie narody.

Zgromadźmy się jak najliczniej w środę wielkanocną,  8 kwietnia br., aby cała Polska i Polonia – za pośrednictwem TV TRWAM i Radia „Maryja”- usłyszała ten głos jako potężny głos całej diecezji zgromadzonej na stadionie. Zapraszam szczególnie wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i okolic a także  pozostałych mieszkańców naszej diecezji, w tym przede wszystkim uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, członków wielkiej wspólnoty Żywego Różańca, oraz wszystkich wierzących w zwycięstwo, które ma przyjść przez Niepokalaną Królową Różańca świętego. Przybądźcie z Waszymi duszpasterzami  albo też prywatnie. Naszą obecnością pomóżmy Ojcu św. przyciągnąć wszystkich do Chrystusa przez Maryję!

Głównym i najważniejszym punktem naszej dorocznej uroczystości obchodzonej pod hasłem: „Modlitwa – Pamięć – Obecność” będzie Msza św. o godz. 17.00, którą będą koncelebrować biskupi świdniccy ze swoim kapłanami. Wszystkim przyszłym uczestnikom naszej uroczystości w klimacie Świąt Wielkanocnych z serca błogosławię.

Wasz biskup

+ Ignacy Dec

 

Zaproszenie do udziału we Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu, pod Krzyżem milenijnym na Chełmcu, w X rocznicę odejścia do wieczności św. Jana Pawła II – 8 kwietnia 2015 r.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

 

Zobacz także
Akcja Katolicka akcją Kościoła
W trosce o małżeństwa i rodziny

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status