WYDARZENIA

Bibliodrama

Bibliodrama, to spotkanie ze Słowem, które opiera przede wszystkim na medytacji wybranego fragmentu Pisma św. Ponadto poprzez odegranie sceny biblijnej i utożsamienie się z bohaterami tekstu, uczestnik dochodzi do pogłębionej refleksji na temat Boga, drugiego człowieka i samego siebie.

Mimo iż, słowo „drama” kojarzy się z teatralnością, to Bibliodrama nie jest przestawieniem teatralnym, co więcej – nie jest wymagana żadna predyspozycja artystyczna. W odegraniu sceny chodzi przede wszystkim o przyjęcie perspektywy poszczególnych uczestników wydarzenia biblijnego, po to, by zobaczyć z innej perspektywy jaka relacja łączy mnie z Bogiem, bliźnim czy samym sobą. Kluczowym i najważniejszym momentem warsztatu, jest pogłębiona refleksja uczestników nad tym, co zadziało się w poszczególnych jego etapach, oraz dzielenie się w całkowitej wolności tym, jak Pan Bóg prowadził każdego z nich przez cały proces Bibliodramy i co pozwolił zobaczyć każdemu z osobna. W Bibliodramie: „Ewangeliczne spotkania” będziemy chcieli się zatrzymać nad fenomenem „Spotkania” w trzech jego wymiarach: spotkanie z samym sobą, Bogiem oraz drugim człowiekiem. Przez trzy dni będziemy przechodzili drogę Ewangeliczną, przyglądając się biblijnym spotkaniom. Zachętą i inspiracją do przejścia drogą właśnie tej Bibliodramy niech będą słowa Papieża Franciszka z Adhortacji Ewangelii Gaudium: „Osiągamy pełnię, gdy łamiemy bariery, a nasze serce napełnia się twarzami i imionami”.

„Ewangeliczne spotkania” to tytuł warsztatu Bibliodramy, który odbędzie się w dniach 15-17 maja 2015 r. w domu rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich. Informacje i zgłoszenia: informacje@rekolekcje.org – tel: 506353838. Koszt uczestnictwa (zamieszkanie, wyżywienie) wynosi 170 zł.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Rekolekcje w środku lata
Dla ducha i dla ciała

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status