WYDARZENIA

Triduum Paschalne

Mamy za sobą Triduum Paschalne – trzy dni przygotowujące nas do doświadczenia i osobistego przeżycia Świąt Zmartwychwstania.

Wielki Czwartek był dniem szczególnie skupionym na Eucharystii i Kapłaństwie. W tym roku zbiegło się to z 10 rocznicą odejścia Świętego Jana Pawła II.

Wielki Piątek to jedyny w roku dzień bez Mszy świętej. Uczestniczymy w wieczornej Liturgii Męki Pańskiej. Uświadamialiśmy sobie na nowo, że Jezus oddał życie za każdą osobę, także i za nas samych.

Wielka Sobota – trzecie ogniwo Triduum Paschalnego. Już tylko godziny dzielą nas od poranka Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas spędzamy w kręgu rodzinnym, z najbliższymi. Nie zapominajmy jednak o tych, którzy dzisiaj pracują, którzy w tych dniach z rozmaitych przyczyn nie doświadczają radości świętowania. Dzisiaj wieczorem w Liturgii Światła pojawi się przesłanie centralnej prawdy chrześcijaństwa. Oddaje ją tradycyjne polskie pozdrowienie: „Chrystus Pan zmartwychwstał – prawdziwie Pan powstał!” Od rana czujemy i widzimy przedsmak radości świątecznej w postaci koszyczków, które zanosimy do kościoła, aby zostały poświęcone potrawy, jakie pojawią się na stołach wielkanocnych. W kościołach parafialnych będzie można część „święconki” zostawić, aby świąteczny posiłek był także udziałem osób ubogich i samotnych.

Kontynuujemy nasz cykl video na Portalu AKCJA, w którym pokazujemy filmy lub zachęcamy przez muzykę i śpiew do duchowej refleksji.

Zobacz także
Biblia w 50 słowach
By Chrystus mógł bardziej i naprawdę królować w naszym życiu, w rodzinie, Kościele i Narodzie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość