WYDARZENIA

Zbliża się maryjny maj

Wielu ludzi modli się dzisiaj słowami Litanii Loretańskiej, jednak nie wszyscy znają jej istotę, wymagającą zrozumienia i odkrycia. Jest to warunek uczynienia ze słów litanii głębokiej modlitwy, która nie będzie mechanicznie powtarzanym pustosłowiem, a wołaniem serca.

W wezwaniach umieszczonych w litanii Maryja jest przywoływana jako Matka Zbawiciela, Panna wierna czy Królowa Apostołów. Wypowiadając je, można w prosty sposób krótko rozważać w sercu zawarte w nich tajemnice. Istnieje też możliwość zatrzymania się na poszczególnych wezwaniach dla odnalezienia siebie w prawdach zbawienia, wierności czy apostolstwa. Kolejne zdjęcie, które publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA zwiastuje zbliżający się już maj – miesiąc modlitwy maryjnej. Wokół nas jest wiele materialnych wyrażeń Matki Bożej i niech będzie w nas jak najwięcej przestrzeni dla obecności Maryi w naszym codziennym świadectwie wiary.

Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, będących wyrazem więzi z Bogiem – sfotografuj to i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
W służbie ewangelizacji
Zaproszenie na Jasną Górę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status