WYDARZENIA

Maj – miesiąc komunijnych rocznic

Maj – miesiąc maryjny, miesiąc pierwszych komunii świętych. Maj to także miesiąc, w którym obchodzimy pierwszą i następne rocznice dnia przyjęcia Pana Jezusa pod postacią Eucharystii.

Jak ważna jest Pierwsza Komunia Święta nie trzeba nikomu tłumaczyć, ale już jej pierwsza rocznica bywa czasem traktowana z mniejszym skupieniem. A przecież – jak każde przyjęcie Jezusa – stanowi akt wiary i jednocześnie ją umacnia. W sposób szczególny dzień pierwszej rocznicy obchodziły wczoraj dzieci w Parafii pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Podczas Mszy św. słowo do dzieci i rodziców wygłosił bowiem Ksiądz Arcybiskup Tomasz Peta – ordynariusz Archidiecezji Astana w Kazachstanie. Relację z tego wydarzenia opublikujemy już w tym tygodniu, a wywiad, którego Ksiądz Arcybiskup udzielił Portalowi AKCJA już wkrótce.

Kolejne zdjęcie, jakie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA zostało wykonane właśnie podczas wyżej wspomnianej uroczystej Eucharystii w kościele parafialnym na ząbkowickim Wzgórzu Świętej Jadwigi. Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, będących wyrazem więzi z Bogiem – sfotografuj to i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Akcja Katolicka w Polsce – zamierzenia na rok 2014
Sztuka działania i odpoczywania

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status