WYDARZENIA

Módlmy się ze Świętą Ritą

Od wielu lat bardzo intensywnie rozwija się w naszej diecezji kult św. Rity z Cascia, świętej od spraw  trudnych. Kult ten narodził się w naszej parafii, w kaplicy Sióstr Augustianek, w której to znajdują się jej relikwie i obraz.

22 maja br. w liturgiczne wspomnienie tej Świętej Augustianki, jak każdego roku, zgromadzimy się przy jej relikwiach, aby dziękować Bogu za liczne łaski wyproszone za jej wstawiennictwem. W tym dniu zainauguruje swoją działalność zatwierdzone przez Biskupa Świdnickiego, pierwsze w Polsce Bractwo Świętej Rity, które powstaje jako wspólnota osób pragnących szerzyć kult Świętej Rity i modlitwą swoją wspierać wspólnotę Kościoła.

Zapraszamy na uroczystą Mszę św. i procesję z relikwiami św. Rity w piątek 22 maja 2015 r. Uroczystości, którym przewodniczyć będzie prowincjał polskich Augustianów o. Wiesław Dawidowski, odbędą się w murach wznoszonego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie, na pl. Św. Faustyny i rozpoczną się o godz. 18.00. Pytania proszę kierować na adres e-mail: bractworita.bielawa@gmail.com

ks. Robert Begierski

proboszcz Parafii

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
W łączności z Jezusem i młodzieżą w Rio
Marta i Maria… i ja

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status