WYDARZENIA

Znaki

Urodzony w 1973 w Wałbrzychu. W latach 1997-2002 studiował malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Dyplom z malarstwa oraz z fotografii artystycznej (aneks) uzyskał w 2002 roku. Od 2004 pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Sztuk Wizualnych ASP w Krakowie.

Miłosz Pobiedziński kreuje obrazy będące próbą rozważań nad zagadnieniami dotykającymi bezpośrednio twórcę i jego dzieło. Zarówno pytania o sens sztuki, celowość działań artystycznych, jak i szukanie wspólnych wartości w kręgu tradycji malarstwa europejskiego i we współczesnych formach wypowiedzi artystycznej stanowią temat przewodni jego twórczości. Stosuje różnorodne środki wyrazu: od tradycyjnego blejtramu po formy i działania przestrzenne (obiekty, instalacje). Od 2000 roku bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i zagranicą. Prace znajdują się w zbiorach Studentenwerk w Göttingen, Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie, a także w kolekcjach prywatnych we Francji i USA.

Wernisaż wystawy prac malarskich Miłosza Pobiedzińskiego pt. „Znaki” odbędzie się w sobotę 16 maja 2015 r. o godz. 17:00 w Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Będzie to jedno z wydarzeń w ramach tegorocznych Dni Papieskich w stolicy naszej Diecezji.

Zobacz także
Modlitewne skupienie w Wałbrzychu
#ZatrzymajAborcje

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status