WYDARZENIA

Apelujemy do Prezydenta RP

Akcja Katolicka zwróciła się do prezydenta Komorowskiego o skierowanie Ustawy in Vitro do Trybunału Konstytucyjnego.

Szanowny Panie Prezydencie, Zarząd Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej zwraca się do Pana Prezydenta z prośbą o skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego przyjętej niedawno przez Sejm i Senat RP Ustawy o in vitro.

Wiele zapisów tego dokumentu budzi słuszne zastrzeżenia pod względem etyczno-moralnym. Są również uwagi natury formalno-prawnej, na co wielokrotnie zwracali uwagę przeciwnicy rządowej ustawy, w tym także niektórzy parlamentarzyści sejmowej koalicji.

Dla członków Akcji Katolickiej, dla których najważniejszym odnośnikiem w codziennym życiu jest Bóg i prawo naturalne, ochrona życia jest bezwzględnym nakazem moralnym. Apelujemy zatem do Pana Prezydenta o szacunek dla życia i prawną ochronę życia i zdrowia dziecka poczętego, czego nie gwarantuje prawo dopuszczające możliwość selekcji zarodków w trakcie procedury in vitro, przypominając powszechnie potępione praktyki eugeniczne. Niszczenie ludzkich embrionów narusza przecież art. 157 podpunkt „a” Kodeksu karnego. Trudno naprawdę pojąć, jak parlamentarzyści, którzy przegłosowali tę ustawę, mogli świadomie zadeklarować wolę łamania obowiązującego prawa w naszym kraju.

Społeczeństwo polskie oczekuje od Prezydenta RP, aby zawsze stawał w obronie prawa, w obronie Konstytucji. Dlatego z całą mocą wnosimy o skierowanie Ustawy in vitro do Trybunału Konstytucyjnego, aby jednoznacznie  rozstrzygnął zasygnalizowane wątpliwości, wyrażając swoje stanowisko w tak fundamentalnej kwestii, jaką jest ochrona ludzkiego życia, od samego początku, a zatem również  w fazie zarodkowej.

Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Halina Szydełko

Na podstawie: ak.org.pl

Zobacz także
Między Ukrzyżowaniem a Zmartwychwstaniem
Zawsze po stronie prawdy – 3: „Dzisiaj wraca sprawiedliwość, dzisiaj wraca prawda”

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status