WYDARZENIA

Czy wiesz, że…

…ponad pół miliona dzieci nie dojada, bo ich rodziców nie stać, by zapewnić im przynajmniej w co drugi dzień posiłek z mięsa, drobiu, ryby lub odpowiednika wegetariańskiego. Nie stać ich także, by przynajmniej kilka razy w tygodniu kupić im świeże owoce lub warzywa.

Blisko 450 tys. dzieci nie ma wszystkich podręczników. 1,4 mln dzieci nie korzysta z dodatkowych zajęć. 530 tys. dzieci nie chodzi do lekarzy specjalistów. Nie wyjeżdżają na wakacje, nie chodzą do kina czy teatru. Często są głodne – mieszkają i żyją w Polsce! Co trzecia rodzina w Polsce ma problem z wysłaniem raz w roku dzieci na tygodniowy wypoczynek poza miejscem zamieszkania, co jedenastej nie stać na organizację dzieciom imprezy urodzinowej, co ósmej na wyjście z dziećmi, do kina czy teatru

Jedną z najstarszych kampanii Caritas w Polsce jest „Wakacyjna Akcja Caritas” – dzięki której co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z ubogich rodzin wyjeżdża na kolonie letnie. Od kilku lat na wakacyjny wypoczynek zapraszane są również dzieci polonijne – z Ukrainy, Białorusi, Litwy czy Rumunii. Wyspecjalizowaną kadrę letnich turnusów stanowią w dużej mierze wolontariusze Caritas.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT AKCJI ZOBACZYSZ TUTAJ

Zobacz także
W służbie doktryny gender
Przykłady pociągają (2)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status