WYDARZENIA

Jeśli Bóg tak będzie chciał

Miriam jest kilkuletnią dziewczynką i przebywa w obozie dla uchodźców. Niestety perspektywy dla tysięcy chrześcijańskich rodzin na uchodźstwie dramatycznie się pogorszyły. Wzmożenie działań przez państwo islamskiego powoduje ponowne zwiększenie fali uchodźców. W wielu obszarach, m.in. Aleppo, dziesiątki tysięcy chrześcijan obawia się obecnie o swoje życie. IS ciągle zdobywa nowe terytoria, coraz więcej liderów chrześcijańskich błaga o pomoc. Na terenach kurdyjskich w Iraku Północnym, gdzie mieszka obecnie ok. 300 000 pozostałych w Iraku chrześcijan, czyli ich znacząca większość, powstała ogromna luka w zaopatrzeniu potrzebujących.

Open Doors jako międzywyznaniowa i międzynarodowa organizacja udziela pomocy chrześcijanom, którzy są prześladowani za wiarę w Jezusa Chrystusa w ponad 50 krajach. Dzięki szeroko rozwiniętej służbie informacyjnej mówimy w tzw. wolnym świecie – w kościołach, w polityce czy w mediach – o tym, gdzie chrześcijanie są prześladowani, jaka pomoc jest im pilnie potrzebna oraz nawołujemy do modlitwy za nich. Zobacz filmowy wywiad z Miriam. Jest jedną z tych, które czekają na pomoc.

Muzyka i obraz pomagają zobaczyć, to czego nie usłyszymy i nie zobaczymy zmysłami. Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Ponieważ żyli prawem wilka
Cicho jedziesz, dalej będziesz
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lip 27,2015 z 16:59

    […] Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA. […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status