WYDARZENIA

Pielgrzymka do Gauadalupe

Jeśli pragniesz poznać ciekawych ludzi i zobaczyć wiele cudownych miejsc w innym zakątku świata to nie zwlekaj. Tym razem zapraszamy na pielgrzymi szlak do Meksyku. Szczegółowy plan pielgrzymki można zawsze obejrzeć i kto wie może spotkamy się na pielgrzymim szlaku.

Pielgrzymce Diecezji Świdnickiej do Sanktuarium Matki Bożej w  Guadalupe będzie przewodniczyć Ksiądz Biskup Ignacy  Dec. Poniżej program pielgrzymki, która odbędzie się w dniach 30 stycznia – 08 lutego 2016 r.

DZIEŃ l –  PRZYLOT DO  MEXICO CITY

Przelot samolotem z Warszawy lub Berlina (z jednym międzylądowaniem i przesiadką) do Mexico City. Po przylocie do stolicy Meksyku transfer do hotelu i odpoczynek po przebytej podróży. (N)

DZIEŃ 2 – GUADALUPE – największe Sanktuarium Maryjne Ameryki

Cały dzień spędzimy w Guadalupe. Najpierw odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej – patronki obu Ameryk:  Msza Święta w Bazylice, zwiedzanie Sanktuarium, czas na intencje osobiste. Potem zwiedzimy piękne zabytkowe świątynie  położone w okolicy Bazyliki, w tym także zobaczymy piękną scenę składania hołdu Matce Bożej przez Indian. (Ś,O,N)

DZIEŃ 3 – TEOTICHUACAN – TLATELOLCO – KATEDRA

Pojedziemy do Teotichuacan – jednego z  największych zespołów archeologicznych Mezoameryki, gdzie zobaczymy słynne piramidy Słońca i Księżyca oraz inne atrakcje tego miejsca.  Po południu  udamy się na Plac Trzech Kultur, gdzie znajduje się najbardziej historyczny kościół w całym Meksyku: Santiago de Tlatelolco, zbudowany na ruinach azteckiej dzielnicy Tlatelolco. Następnie zwiedzimy wielką katedrę. Msza Święta  w katedrze.  (Ś,O,N)

DZIEŃ 4 – MIASTO MEKSYK

Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Mexico City – przeogromnego miasta. Najpierw   Muzeum Antropologiczne, gdzie zapoznamy się z kulturami i cywilizacjami prekolumbijskimi. Następnie odwiedzimy inne ciekawe obiekty miasta.. Będzie też czas na prywatne spacery. Msza Święta.  (Ś,O,N)

DZIEŃ 5 – MEXICO CITY – PUEBLA – CHOLULA – MEXICO CITY

Pojedziemy do Puebli – ulubionego miasta Jana Pawła II. Po drodze zobaczymy piękne krajobrazy górskie.  Zwiedzimy katedrę i piękną Kaplicę Różańcową u Dominikanów. Odwiedzimy także miejscowość Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Ameryki. Wrócimy do Mexico City. Msza Święta w Puebli..  (Ś,O,N)

DZIEŃ 6 – MEXICO CITY – TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu pojedziemy do Taxco – miasta srebra, położonego malowniczo na zboczu góry. Tu zwiedzimy  piękny barokowy kościół Santa Prisca.
Następnie, podziwiając przepiękne krajobrazy, pojedziemy do Acapulco.  (Ś,O,N)

DZIEŃ 7, 8 – ACAPULCO

Dwa dni wolne. Mieszkać i odpoczywać będziemy w eleganckim hotelu przy plaży. Możliwość wielu atrakcji fakultatywnych: rejs statkiem po Zatoce Acapulco, sporty wodne, oglądanie zapierających dech w piersiach skoków do wody z wysokich na 45 metrów skał itp. Prócz tego plażowanie i kąpiele w zatoce. (Ś,O,N)

DZIEŃ 9 – ACAPULCO – CUERNAVACA – MEXICO CITY

Po śniadaniu pożegnamy Acapulco i udamy się do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny, ulubionego miejsca spędzania zimy przez Azteków, później przez Korteza i Hiszpanów, dziś zaś – Amerykanów. Zwiedzimy katedrę (pierwotnie kościół i konwent misyjny z połowy XVI wieku) sławną dzięki absolutnie unikatowym malowidłom ściennym o tematyce japońskiej. Po przyjeździe do Mexico City złożymy pożegnalną wizytę w Sanktuarium w Guadalupe. Potem pojedziemy na lotnisko, z którego wieczorem odlecimy do Europy.  (Ś)

DZIEŃ 10 – PRZYLOT DO WARSZAWY

Wieczorem przylecimy do Warszawy.

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem Warszawa – Mexico City – Warszawa (z międzylądowaniem i przesiadką), przejazdy autokarem klimatyzowanym,
8 noclegów w hotelach ***/**** z klimatyzacją w pokojach dwuosobowych z łazienkami, pokój jednoosobowy na życzenie i za dopłatą,
8 śniadań i 7 obiadokolacji, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie NW i KL. Ś = śniadanie, O = obiadokolacja, N = nocleg. Koszt nie obejmuje dojazdu na lotnisko w Warszawie lub Berlinie. Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji, opłat za imprezy fakultatywne. CENA:  3500 zł + 1240 USD.

ZAPISY: Ks. Andrzej Raszpla – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – ul. Jana Pawła II 1   58 – 314 Wałbrzych – tel. 0748413346. Uwaga: Zapisy do końca sierpnia 2015. Przy zapisie zaliczka: 500 zł. Zaliczkę można przesłać przekazem pocztowym. Dokładne informacje zostaną przekazane w czasie SPOTKAŃ PIELGRZYMÓW.

Na podstawie: sanktuarium.diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Człowiek dialogu
Sapientia cordis

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status