WYDARZENIA

Pielgrzymka Najlepszej Matki

Uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Świętej udali się 10 czerwca 2015 r. o godzinie 6.00. na Jasną Górę, aby podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski.

Po dotarciu do celu pielgrzymki zaśpiewaliśmy pieśń „O Maryjo witaj nam”. Dzieci przebrały się w swoje komunijne stroje i wyruszyliśmy na Jasnogórskie Wały. Tam rozważaliśmy w skupieniu kolejne stacje Drogi Krzyżowej.
O godz. 11.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Byliśmy bardzo blisko wizerunku Czarnej Madonny.  Z wielkim wzruszeniem, ze łzami w oczach oglądaliśmy odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej. Po Eucharystii zwiedziliśmy jeszcze Skarbiec, salę ojca Kordeckiego i zbrojownię. Niektórzy weszli również na wieżę.

Czas wolny wykorzystaliśmy na posiłek, zakup pamiątek, jak również na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Pogoda była wręcz wymarzona na tego rodzaju wyjazd. Humory dopisywały wszystkim i z wielką radością i piosenką na ustach wróciliśmy do naszych domów. Ten niezwykły dzień na długo zapisze się wszystkim w pamięci. Opiekę nad dziećmi sprawowali: rodzice, ksiądz proboszcz Wojciech Jasiński, pan dyrektor Arkadiusz Albrecht, siostra Katarzyna Fabicka i pani Alicja Nowakowska.

Uczestnicy pielgrzymki

Zobacz także
Maleńki Jezu
Już Adwent

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status