WYDARZENIA

Święty Marcin wróci

W toku są prace renowacyjne w wielu zabytkowych świątyniach na terenie Diecezji Świdnickiej. Wśród poddanych renowacji kościołów są dwa w obrębie Gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim zdecydowała się na prace konserwatorskie i restauratorskie ambony w kościele parafialnym. Ten element wystroju jednej z największych w Polsce świątyń pocysterskich został wykonany w 1710 r. przez Christophera Königera. Na gruntowną i trwającą obecnie renowację ambony samorząd przeznaczył 45 000 zł, które są wkładem w środki zgromadzone przez parafię.

Z kolei 20 000 zł przekazano na roboty budowlane związane z elewacją kościoła filialnego pw. Św. Marcina w Byczeniu. Tu również mieszkańcy zebrali analogiczną kwotę, dzięki czemu systemem gospodarczym jest prowadzona gruntowna odnowa zewnętrznych ścian świątyni. Wcześniej obiekt został zabezpieczony przed wilgocią. Po zakończeniu robót profesjonalnie odrestaurowany będzie obraz Patrona świątyni widoczny na jej absydzie (wg projektu widocznego na zdjęciu). Odnowiony też zostanie mur otaczający kościółek. W obu przypadkach odnawianie świątyń nie byłoby możliwe bez wydatnego wsparcia samorządu Gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Zdjęcie, które publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Co złego trzeba jeszcze zrobić Polakom, aby wreszcie powiedzieli DOŚĆ!
Kogo słuchacie ?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status