WYDARZENIA

Z pomocą poszkodowanym przez wichury

W odpowiedzi na potrzeby osób poszkodowanych przez wichury, które w ostatnich dniach nawiedziły Polskę, Caritas Polska ogłosiła zbiórkę na ten cel. Pod naporem silnego wiatru łamały się drzewa, blokując drogi, uszkodzone są także trakcje kolejowe. Wiatr zrywał dachy z budynków mieszkalnych. Ogromne straty odnieśli mieszkańcy Międzylesia w diecezji świdnickiej. W prawie 50 domostwach wichura zerwała dachy.

Caritas Diecezji Świdnickiej przekazała już pierwszą pomoc w postaci artykułów spożywczych dla poszkodowanych rodzin. Z kolei Caritas Polska sfinansuje wyjazd na kolonie letnie dla ok. 30 dzieci z rodzin poszkodowanych przez wichury. Pierwsze wyjazdy odbędą się już pod koniec lipca. Koszt wyjazdu jednego dziecka to ok. 1200 zł.

– Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, aby w duchu solidarności pomogli tym, którzy zostali poszkodowani. Nie zostawiajmy ich samych z ogromnymi problemami – apeluje o. Hubert Matusiewicz, zastępca dyrektora Caritas Polska. Poszkodowanych przez nawałnice można wspomóc wysyłając SMS o treści WICHURA pod nr 72052, koszt 2,46 z vat, lub wpłacając środki na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem WICHURA.

Na podstawie: caritas.pl

Zobacz także
Kiedy droga była celem
Po 1989 roku nie było tak brutalnej akcji propagandowej przeciwko Polsce

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status