WYDARZENIA

Powiększają PKB o 40%

Wysiłek, który matki wkładają w wychowanie dzieci oraz wykonywanie rodzinnych obowiązków, ma olbrzymią doniosłość społeczną. ONZ szacuje, że niezarobkowa praca wykonywana przez kobiety w domu powiększa PKB średnio o 40%.

Niestety, matki, które ze względu na opiekę nad dziećmi nie podejmują pracy zarobkowej, są w Polsce dyskryminowane. Muszą mierzyć się z uprzedzeniami i z ubóstwem. Matki mają bardzo ograniczony dostęp do świadczeń emerytalnych i rentowych, a w przyszłości ich dzieci będą finansować świadczenia osób bezdzietnych. Dzieje się tak, chociaż Konstytucja Rzeczypospolitej stoi na straży macierzyństwa i nakazuje państwu jego szczególną ochronę. Jednak Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Małgorzata Fuszara przedstawia macierzyństwo jako negatywny stereotyp płciowy, który trzeba „neutralizować”.

KLIKNIJ: Czas zakończyć niesprawiedliwą dyskryminację matek!

W tym celu żądamy od Premier Ewy Kopacz:

  1. zagwarantowania matkom wychowującym dzieci wsparcia finansowego, które pozwoli im wybrać między opieką w domu a żłobkiem,
  2. zapewnienia równouprawnienia w dostępie do rent i emerytur oraz
  3. likwidacji przepisów dyskryminujących matki rozpoczynające pracę po urodzeniu dzieci i po okresie opieki nad nimi.

Do wyborów parlamentarnych zostały dwa miesięce. Wciąż jest jeszcze czas na podjęcie przez rząd kroków, które mogłyby ograniczyć dyskryminację matek w Polsce. Przyłącz się do tej akcji – podpisz petycję i wpłyń na zmianę nierównego traktowania kobiet wychowujących dzieci.

Zobacz także
Ewangelizacja przez sztukę
Światłość świata

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status