WYDARZENIA

Błogosławieństwo dzieci

Pozwól, by się narodziły. I aby Bóg nosił je na swoich dłoniach. Panie mój, tylko o to proszę – nieś Nowinę dla wątpiących. Niech źródło nie wysycha. Daj, aby było błogosławieństwo w dzieciach. Niech się rodzą ich tysiące (…). Jak wiosenne dzikie kwiaty. Patrioci i patriotki.

W wykonaniu węgierskiej formacji muzycznej „Kárpátia” usłyszymy pieśń – modlitwę. Muzycy obejmują nią Węgry, więc swoją Ojczyznę, ale przez polsko-węgierską przyjaźń, możemy się do tej oracji dołączyć. Możemy ją również rozszerzyć na Polskę – naszą Ojczyznę. Muzycy znad Dunaju grają tzw. folk-rock i śpiewają razem o historii swojego kraju od 2003 r. W prezentowanej dzisiaj piosence nawiązują do demograficznej zapaści, jaką przeżywają Węgry. Temat nie jest obcy i Polsce… Video jest uzupełnione o napisy w języku polskim.

https://www.youtube.com/watch?v=g-iJ70beoZs

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Przybywajcie do Strażniczki Wiary
Matka Boża Częstochowska u kanadyjskich Indian

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status