WYDARZENIA

Krzyże, dzwony…

Zasadniczą przyczyną słabości Europy jest jej kryzys duchowy, który przejawia się min. także w kryzysie rodziny i spadku urodzeń. Bez przezwyciężenia tego kryzysu, Europa w dłuższej perspektywie czasowej nie jest w stanie oprzeć się islamizacji. Chrześcijaństwo jest jedynym duchowym zasobem, który może odrodzić nasz kontynent. Bez odrodzenia religijnego i moralnego, Europa przestanie istnieć. Dlatego oprócz działań doraźnych powstrzymujących inwazję, są potrzebne działania mające na celu odrodzenie Chrześcijaństwa na naszym kontynencie i odrodzenie cywilizacji chrześcijańskiej. Bez takiego odrodzenia Europa zginie.

To fragment felietonu opublikowanego kilka dni temu w portalu „Fronda.pl”. Marian Piłka w esencjonalny sposób analizuje tam okoliczności, w jakich już musi się odnaleźć Kościół w krajach europejskich. Dzisiaj, w Polsce szczególnie, wieże kościołów, zawieszone na nich dzwony są nie tylko zewnętrznymi oznakami obecności chrześcijaństwa, ale też codziennie przypominają nam o tym, że jesteśmy wspólnotą wiary, miłości i nadziei. Dla chrześcijan uciekających przed zagładą z krajów Afryki północnej, to oznaki stanowią przyjazną informację. Czym natomiast te sami znaki są dla muzułmanów szturmujących Europę?

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Kościół jest jeden
Cantata

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status