WYDARZENIA

Nie jesteśmy tylko górą białka z ambicjami

„Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał.”

„Ostatecznie przecież nie jesteśmy tylko górą białka z ambicjami, ale dziećmi Boga w drodze do domu Ojca. Błąd polega na tym, że o naszej wielkości rozmawiamy między sobą. Przeglądamy się w ilości zer na koncie, w naszych dyplomach, w znajomych i wszędzie tam poszukujemy potwierdzenia naszej wielkości. Osobnym zjawiskiem jest przeglądanie się w sobie w poszukiwaniu wielkości. Stąd pochodzą lęki przed zdemaskowaniem i ciągła gotowość obrony wobec tych, którzy chcieliby naruszyć nasze dobre zdanie o nas samych. Tak rodzi się pycha rozumiana w podwójnym znacze­niu jako niezdrowa duma, ale także jako niezdrowa nieśmiałość.” Tak odnosi się do fragmentu czytań mszalnych z wczorajszej niedzieli Tomasz Delurski – autor internetowego notatnika pod tytułem „Blog mistrza Caravaggia”.

Zdjęcie, wykonane na frontonie byłego ewangelickiego kościółka w Kamieńcu Ząbkowickim, publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Na skrzyżowaniu…
Upomniał się o Akcję Katolicką w Polsce

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status