WYDARZENIA

Wkroczył Jezus

Nie było dla mnie absolutnie żadnej nadziei. Byłem …zwłokami. Wzięli moje ciało, położyli na noszach i zanieśli do karetki. Dokumenty zostały przygotowane. Napisano: „zmarły w drodze do szpitala”. W karetce, w drodze do szpitala, wszystko, co mogła zrobić medycyna i wszystko, co było do dyspozycji, nie dało rezultatu. Ale na pokład tej karetki, gdzie już tylko zwłoki leżały na noszach, wkroczył Jezus i moje serce zaczęło bić.

To tylko fragment z 6-minutowego świadectwa, jakie złożył pewien pastor denominacji chrześcijan apostołów z USA. Miejsce, w którym Lee Stoneeking przemawiał jest niecodzienne, jak na takiego rodzaju wydarzenia. To sala plenarna Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Jednym ze słuchaczy był Ban Ki Mun – sekretarz genaralny ONZ, który zaprosił pastora, aby zabrał głos w debacie nad zjawiskiem przemocy na świecie. Warto obejrzeć i wsłuchać się w tę krótką, ale mocną deklarację wiary. Być może warto też dostrzec inną warstwę wypowiedzi amerykańskiego chrześcijanina. Toczy się bowiem dyskusja wokół tzw. „śmierci mózgowej”, jako rzekomego progu końca ludzkiego życia. Świadectwo  Lee Stoneeking’a zdaje się podważać rutynę medycznych procedur także i w tej kwestii.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Księga ocalenia
Chrystus Pan zmartwychwstał – prawdziwie powstał!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status