WYDARZENIA

Sprawiedliwość czynić i o sprawiedliwość wołać

Ważną sprawą dla chrześcijanina jest uświadomienie sobie, że źródłem sprawiedliwości jest sam Bóg. Trudno zatem mówić o sprawiedliwości tam, gdzie nie ma miejsca dla Boga i Jego przykazań, gdzie słowo „Bóg” jest urzędowo eliminowane z życia narodu. Należy więc zdać sobie sprawę z nieprawidłowości i krzywdy, jaką czyni się naszemu narodowi, w zdecydowanej większości chrześcijańskiemu, gdy urzędowo ateizuje się go za pieniądze wypracowane również i przez chrześcijan.

Gdy niszczy się w duszach dzieci i młodzieży te wartości chrześcijańskie, które wszczepiali im kolebki rodzice. Wartości, które wielokrotnie zdawały egzamin w tysiącletnich dziejach naszej historii. Sprawiedliwość czynić i o sprawiedliwość wołać mają obowiązek wszyscy bez wyjątku. Bo jak powiedział starożytny myśliciel „złe to czasy, kiedy sprawiedliwość nabiera wody w usta”. Módlmy się, abyśmy w naszym życiu na co dzień kierowali się sprawiedliwością. Wysłuchajmy całą homilię Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, wygłoszoną 19 października 1984 r. w Bydgoszczy, na kilka godzin przed dramatyczną śmiercią kapłana, jaką poniósł z rąk funkcjonariuszy aparatu władzy komunistycznej w Polsce.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Professional medical discretion
Sapientia cordis

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status