NAMYSŁY

Ciepłe śpiewanie

Boże Narodzenie bierze swoje ciepło między innymi ze śpiewania kolęd i pastorałek.

Nie sposób oprzeć się łagodnej i czułej aurze słów zawartych w pieśniach opowiadających nie tylko o narodzeniu Jezusa, ale i gamie uczuć i doświadczeń, jakie towarzyszą świętującym ten szczególny czas. O ile trudno te cechy przypisać zgranym już marketingowo piosenkom lansowanym w rozłgośniach, telewizjach i centrach handlowych, o tyle kolędy i pastorałki nie przestają urzekać melodiami i treściami. Są bowiem nie tylko częścią tradycji świątecznej, ale swego rodzaju – wciąż powstającym – ogniwem łączącym pokolenia chrześcijan odnawiających w sobie wiarę w przyjście Syna Bożego. Z kolei dla tych, którzy inaczej postrzegają sens życia i szukają drogi na swój sposób, utwory te akcentują świat wartości, bez których życie osobiste, rodzinne i społeczne mogłoby nie mieć – jakże potrzebnej – osnowy dobra i piękna.

Kolędy i pastorałki są bardzo zróżnicowane pod względem nastroju. Jedne mają bardzo klasyczne brzmienie, inne wykraczają poza konwencje. Łączy je przeświadczenie, że w Boże Narodzenie warto i można śpiewać. Posłuchajcie, pośpiewajcie…
https://www.youtube.com/watch?v=WadowZGJyEU

Zobacz także
Chrystus nadzieją dla Afryki
To nie gwoździe!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status