NAMYSŁY

Jezu Chryste – jesteś moim życiem

Ty jesteś drogą, jesteś prawdą. Ty jesteś naszym życiem. Podążamy z Tobą. Będziemy żyć w Tobie na zawsze. Z radością podążamy niosąc Twoją Ewangelię. Świadczymy o miłości – Synowie Boży na świecie. Łączysz nas w jedności. Jednoczysz nas w swojej wielkiej miłości.

W roku 2000, na stadionie Tor Vergata w Rzymie odbyło się wielkie jubileuszowe spotkanie Ojca Świętego Jana Pawła II z okazji Światowego Dnia Młodzieży, na które przybyły setki tysięcy dziewcząt i chłopców z wszystkich kontynentów. Wtedy też zabrzmiał hymn „Jesus Christ – you are my life” (Jezu Chryste – jesteś moim życiem), z którego pochodzą zacytowane na wstępie słowa. 16 lat później, już na zaproszenie Papieża Franciszka, młodzież z całego świata (za kilka miesięcy) przybędzie do Polski, do Krakowa skąd w 1978 r. przybył kardynał Karol Wojtyła”. Podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży zabrzmi pieśń „Błogosławieni miłosierni” – przesłanie do całej ludzkości, które zostawiła Święta Siostra Faustyna. Wysłuchajmy obu tych kompozycji. Pierwsza zarejestrowana w 2000 r., druga zaledwie kilka tygodni temu. Niech będą dobrym – nie tylko muzycznym – wstępem w nowy rok.


Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Nie wolno stwarzać fikcji wolności
To jest epoka świeckich (2)
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lip 16,2016 z 06:14

    […] po raz kolejny do słów hymnu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Na początku tego roku przypomnieliśmy pierwszy hymn tego nadzwyczajnego spotkania Kościoła, jakim były Dni jeszcze z udziałem Świętego Jana […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status