NAMYSŁY

Odpowiedzialność za życie Kościoła i za głoszenie Dobrej Nowiny

„Akcja Katolicka stała się szkołą formacji świeckich przygotowującą do odważnego stawiania czoła sekularyzacji, jaka coraz mocniej dawała o sobie znać w wieku XX. Odwołuję się do tych faktów historycznych, aby wskazać na pewną analogię pomiędzy tamtymi początkami i początkami odrodzonej Akcji Katolickiej w Polsce. Jak wtedy, tak i teraz u źródeł jej istnienia i działania jest głębokie pragnienie wiernych świeckich, aby aktywnie uczestniczyć z biskupami i kapłanami w ich odpowiedzialności za życie Kościoła i za głoszenie Dobrej Nowiny. Nie zmienił się też cel i duchowy program działalności: odnowić siebie, własne środowisko, wspólnotę wierzących, a w końcu cały świat w oparciu o miłość i moc Chrystusa. W końcu łączy te dwa początki to samo wyzwanie, jakie niesie ze sobą sekularyzacja różnych sektorów życia społecznego.”

Tak o dziele, jakim jest Akcja Katolicka w Polsce, wypowiedział się Święty Jan Paweł II podczas audiencji udzielonej w Watykanie członkom AK w kwietniu 2003 r. To przesłanie nie straciło swojej mocy, co więcej – można nawet zauważyć, że przez pryzmat zmian w życiu publicznym Polski, zadania postawione nam przez Ojca Świętego, zyskały nowy wymiar. Refleksja nad słowami Papieża jest zatem nadal potrzebna, a po niej warto podjąć działanie.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli
Kościół będzie wiecznie żądać prawdy i wolności – dlatego ma tylu wrogów

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status