NAMYSŁY

Ave Maria gratia plena

Ave, Maria, gratia plena, Dominus tecum; benedicta tu in mulieribus, et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.  Amen.

W pierwszą sobotę miesiąca, ale i każdego innego dnia tych słów nie trzeba nikomu tłumaczyć. „Pozdrowienie Anielskie” jest częścią naszej codziennej modlitwy, są wyrazem głębokiej wiary w obecność Maryi w Kościele. Modlitwa ta była i jest szczególną inspiracją, wręcz natchnieniem, dla twórców, między innymi w sferze muzyki. Niech ta maryjna modlitwa, która dzisiaj zabrzmi w wykonaniu Lexi Walker – 13-letniej amerykańskiej wokalistki, której towarzyszy orkiestra symfoniczna z jej liceum w rodzinnym mieście Utah, będzie motywem duchowej refleksji.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
12 muzycznych potraw na święto 3 króli w 6 dniu stycznia
Chrystus chce, abyśmy szli z podniesioną głową

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość