WYDARZENIA

Chrześcijanie ofiarami ludobójstwa

Parlament Europejski przyjął rezolucję w obronie prześladowanych chrześcijan i innych mniejszości religijnych, której treść uwzględnia postulat, jaki zawierała petycja podpisana aż przez 101 541 osób (wśród których aż 38 161 to Polacy).

Warto pamiętać, że sytuacja chrześcijan w Iraku i Syrii jest dramatyczna. Są tam okrutnie mordowani na masową skalę. Czasem otrzymują wybór: natychmiastowe wypędzenie z miasta, zapłacenie ogromnego podatku (faktycznie niemożliwego do zapłacenia) albo tortury i śmierć. Tylko w ostatnich latach liczba chrześcijan w Syrii zmniejszyła się z 1,25 miliona do 500 tysięcy, a w Iraku z 1,4 miliona do 275 tysięcy. Gwałceni i mordowani są członkowie całych rodzin, a kościoły burzone.

https://www.youtube.com/watch?v=0aUqJ5NVfts

Do tej pory społeczność międzynarodowa uczyniła stanowczo za mało, aby przeciwdziałać tym zbrodniom. W omawianej rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie systematycznego mordowania mniejszości religijnych na masową skalę przez ISIS, działania tzw. Państwa Islamskiego zostały uznane za ludobójstwo. Taka kwalifikacja działań ISIS daje szansę na większe niż do tej pory przeciwdziałanie ich zbrodniom i należy ją uznać za bardzo dobry krok w tej sprawie.

Tym z Państwa, którzy podpisali petycję, pragnę serdecznie podziękować za zaangażowanie, a wszystkich, którzy nie zdążyli tego zrobić, zachęcić, aby nie wahali się uczynić tego w przyszłości.

W tym celu zachęcam do śledzenia strony:

www.citizengo.org

oraz profilu CitizenGO Polska na Facebooku: 

https://www.facebook.com/CitizenGOPolska

Nasze wspólne działanie ma sens i przynosi dobre owoce. Jeśli jakiś list skierowany do ważnej instytucji podpisuje kilka osób, to łatwo jest go zignorować. Ale jeśli są nas tysiące, a nawet dziesiątki, czy setki tysięcy, nasz głos rośnie w siłę.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk / CitizenGO Polska
Zobacz także
Uwolnić Asię Bibi
Uwaga: sekty!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status