WYDARZENIA

Czy naprawdę wierzysz?

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.

Matthew nie może się otrząsnąć z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają się dziać prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomnej dziewczyny w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg. Potęga wiary, siła nadziei, odwaga świadectwa. „Czy naprawdę wierzysz?” to więcej niż film. To pytanie, na które każdy musi sobie sam odpowiedzieć. „W naszym filmie przeplata się wiele historii. Każdy z bohaterów znajduje się na innym etapie życia, ale wszyscy potrzebują tego samego. Chodzi tu o siłę i znaczenie krzyża w dzisiejszym społeczeństwie. To potężny film” – mówi David A.R. White – jeden z producentów filmu. Z kolei Chuck Konzelman i Cary Solomon – autorzy scenariusza mówią wprost: „Pracę zawsze rozpoczynamy od modlitwy. Wpuszczamy Boga do naszych serc i on mówi nam, czego chce. Chcemy opowiedzieć ludziom o tym, kim jest nasz Bóg. W tym filmie żaden z bohaterów nie dominuje, nikt nie zna wszystkich elementów układanki. Tak, jak w życiu, prawda?”

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna obrazu „Czy naprawdę wierzysz?” Już wkrótce – z inicjatywy Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej – film będzie prezentowany w wybranych salach na terenie naszej Diecezji. Zapowiedzi ukażą się m.in. na naszym portalu, na Facebook’u oraz w parafiach. Zaproś bliskich i znajomych do jego wspólnego przeżycia. Zorganizuj grupę w parafii lub miejscu pracy, aby ten film zobaczyło jak najwięcej osób.

Na podstawie: niedziela.pl
Zobacz także
Spoglądacie z wielką miłością w oczy Maryi
Stop szykanom ze strony osób spod znaku „lgbt”
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka maj 2,2016 z 21:28

    […] że w okresie Wielkiego Postu będą organizowane pokazy filmu „Czy naprawdę wierzysz?” (zobacz zwiastun filmu), aby kontynuować dobrą inicjatywę ewangelizacyjną, jaką były realizowane w poprzednich […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status