WYDARZENIA

Gdy budzą się demony

Dziennikarz Robert Torres wyrusza w podróż do Hiszpanii. Ma się tam spotkać ze swoim ojcem, Manolo Torresem, ale przede wszystkim szukać będzie materiału do swojej książki… Wydawać by się mogło, że to historia jakich wiele… Ale nie wtedy, gdy bohaterem książki ma być Josemaria Escriva – założyciel Opus Dei.

Całą historię spowija aura tajemnicy, bo po raz kolejny okazuje się, że w życiu prawdopodobnie nic nie dzieje się przypadkiem… Okazuje się, ze ojciec Roberta nie tylko wychowywał się w tym samym mieście co Josemaria, ale w dzieciństwie był jego najlepszym przyjacielem… Jak to się stało, że jeden z przyjaciół wybrał drogę kapłaństwa, a drugi zaangażował się w brutalną wojnę domową? Robert Torres z każdą chwilą bliższy jest odkrycia zaskakującej prawdy…

„Gdy budzą się demony” to film zainspirowany młodzieńczymi latami życia Josemarii Escrivy, współczesnego świętego, twórcy Opus Dei, organizacji Kościoła katolickiego, uczącej, że codzienne życie może być drogą do świętości. Escrivá zmarł w 1975 roku, a w 2002 został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II. W filmie „Gdy budzą się demony” w rolach głównych występują Charlie Cox (Gwiezdny pył, Casanova, Kupiec wenecki oraz serial Zakazane imperium), Wes Bentley (American Beauty, Cena honoru oraz Igrzyska śmierci), Dougray Scott (Baśnie tysiąca i jednej nocy, serial Gotowe na wszystko). W rolach drugoplanowych zobaczymy między innymi: dziewczynę Bonda – Olgę Kurylenko (Quantum of Solace, Hitman), Geraldine Chaplin (Doktor Żywago, Porozmawiaj z nią), Dereka Jacobi (Hamlet, Gladiator, Underworld: Evolution) oraz Charlesa Dance (Gosford Park, serial Gra o tron).

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna obrazu „Gdy budzą się demony”, który był grany w polskich kinach w 2011 r,. a obecnie można jeszcze obejrzeć na nośnikach video, jakie można zamawiać u dystrybutora filmu lub w sklepach internetowych.

Zobacz także
Malowanie miłości małżeńskiej
Oddał życie za wiarę
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lut 17,2016 z 06:43

    […] Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna obrazu „Cierń Boga”, który wchodzi na ekrany polskich kin już od najbliższego piątku. Sprawdź czy możesz go obejrzeć w najbliższym kinie. Zaproś bliskich i znajomych do jego wspólnego przeżycia. Zorganizuj grupę w parafii lub miejscu pracy, aby ten film zobaczyło jak najwięcej osób. […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status