NAMYSŁY

Proszę Cię – zmień moje życie!

Tata, kiedy był pod wpływem alkoholu, tracił kontrolę. Zapominał kim jest. Jak już wytrzeźwiał z tego całego amoku, za wszelką cenę chciał zbudować tę więź rodzinną, chciał nam dać to, czego nie mamy na co dzień. Próbował przekonywać mamę, żeby do nas przyszła. Była podpita. Bałem się tych poranków… Była jakaś agresywna, nie była sobą. Pachniało od niej alkoholem. Któregoś razu wzięła mnie za włosy i uderzyła mnie twarzą w stół. Wybiegłem z pokoju. Plakaliśmy strasznie z moim bratem. Któregoś dnia tata tak popił, że zagroził, że nas zabije! Bardzo się wystraszyłem, bo byłem przekonany, iż to się już zakończy, że tego nie będzie. Uciekłem z domu. Trafiłem do pogotowia opiekuńczego. Nie mam do Ciebie szacunku! I to, że zawisłeś na krzyżu, jest tylko tym, co dzisiaj odzwierciedla moje uczucia i moje emocje.

Mężczyzna opowiada o swoich dramatycznych przeżyciach z dzieciństwa. Nie jest kimś wyjątkowym poprzez swoje doświadczenia. Jego relacja nie stanowi czegoś nadzwyczajnego, bo zapewne nie jedna osoba mogłaby wpisać się w jego biografię swoim życiorysem. Może właśnie dlatego, że nie słuchamy i nie oglądamy czegoś nadzwyczajnego, dotknąć możemy samej istoty prawdy, o jakiej świadczy ten młody człowiek.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Chrystus chce, abyśmy szli z podniesioną głową
To jest epoka świeckich (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status