NAMYSŁY

Tamtego dnia uzewnętrzniła się wspólnota naszego Narodu

„Jakże wymownie uzewnętrzniła się tamtego dnia wspólnota naszego Narodu. Tysiące, dziesiątki tysięcy rodaków stały długimi godzinami w modlitewnym skupieniu, często z różańcami w dłoni, na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, aby oddać ostatni hołd parze prezydenckiej, przejść przed ich trumnami, pożegnać je znakiem krzyża i spojrzeniem, które zakotwiczy się na zawsze w głębiach serca i pamięci.

(…) Po sześciu latach od tamtej tragedii wielu z nas stawia pytanie, kiedy rozpoczął się proceder zasypywania pamięci o smoleńskiej tragedii, jej niszczenie, spychanie w cień, więcej – wyszydzanie. Co i raz rozlegał się prześmiewczy rechot z kabaretowych kalamburów, knajackich żartów, prostackiej kpiny. Niezważających na to, co jest podstawową zasadą ludzkiej kultury: szacunku dla zmarłych, powagi wobec ludzkiej śmierci. (…) Prośmy Ją, Matkę Miłosierdzia, słowami pieśni, która rozbrzmiewała w katedrze wawelskiej, sześć lat temu, podczas pogrzebu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii z Mackiewiczów:  Imię Twe, Mario, litością słynie; Tyś nam pociechą w każdej godzinie;  Gdyśmy ściśnięci bólu cierniami, Ucieczko grzesznych, módl się za nami.” Niech te fragmenty wczorajszej homilii Księdza arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, wygłoszonej podczas Mszy św. za ofiary Tragedii Smoleńskiej będą źródłem naszej głębokiej refleksji.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Nie wolno stwarzać fikcji wolności
Wielki Post wezwaniem do pełnienia uczynków miłosierdzia względem duszy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status