KALENDARZ

Akcja Katolicka broni życia

Akcja Katolicka w Polsce kieruje wyrazy szczególnego uznania wobec wszystkich podmiotów, które w sposób indywidualny lub w swym wymiarze wspólnotowym, angażują się w pełną ochronę ludzkiego życia w naszej Ojczyźnie.

Zauważamy, że w toczonej obecnie debacie poświęconej ochronie ludzkiego życia, spotykamy się ze zjawiskiem nadużywania autorytetu Kościoła, który niezmiennie uczy nas, że istnienie każdego człowieka jest wartością fundamentalną i nienaruszalną. Zawracamy przy tym uwagę, że w dyskursie dotyczącym projektów proponujących ochronę życia, kluczową rolę, na naszym rodzimym gruncie odgrywa komunikat z 372. Zebrania Plenarnego KEP, w którym to Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce, zwrócili wyraźnie uwagę na fakt, że ochrona życia stanowić musi obowiązek wszystkich obywateli, niezależnie od wyznawanego światopoglądu. W komunikacie, kardynałowie, arcybiskupi i biskupi stwierdzili wyraźnie, że: nie popierają karania kobiet, które dopuściły się aborcji.

Dlatego też, jako ludzie wiary nie włączamy się w inicjatywę obywatelską zgłoszoną przez Fundację PRO, której proponowany projekt obywatelski, oprócz prawnej ochrony wszystkich poczętych dzieci, wprowadza karalność kobiet, dopuszczających się przerwania ciąży.

Wsłuchując się w głos Pasterzy, Akcja Katolicka, podejmuje wysiłki zmierzające do poparcia projektu ochrony życia, który wyklucza możliwość karania kobiet. W tym celu, nasze Stowarzyszenie, wspólnie z Polską Federacją Ruchów Obrony Życia, podejmuje działania na płaszczyźnie edukacyjnej, których celem będzie uświadamianie polskiemu społeczeństwu faktu, że kochamy każde dziecko a przygotowywany projekt ustawy zmierza nie tylko w kierunku zapewnienia prawa do życia każdemu poczętemu dziecku, ale służy też wzmacnianiu i ochronie macierzyństwa.

Drodzy członkowie Akcji Katolickiej, Szanowni Obywatele, którzy nie podzielacie chrześcijańskiego światopoglądu, uczyńmy razem wszystko, w tym celu, aby głos upominający się o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka, szedł w parze z otoczeniem troską również jego matki. Niech nasze wspólne wysiłki podążają mocnym i zdecydowanym krokiem w budowaniu cywilizacji życia i miłości.

Urszula Furtak

Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Na podstawie: ak.org.pl 
Zobacz także
III Dni Błogosławionego Gerharda Hirschfeldera
KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA RADY KRAJOWEGO INSTYTUTU AKCJI KATOLICKIEJ

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość