WYDARZENIA

Spotkaj się z Ojcem Świętym na Jasnej Górze

28 lipca 2016 r. Ojciec Franciszek przybędzie do Częstochowy na Jasną Górę, aby podczas sprawowanej przez dziękować za niego Eucharystii dziękować za 1050-lecie dziedzictwa chrztu Narodu Polskiego. Na tę uroczystość biskupi polscy zapraszają wspólnoty rodzinne i kościelne, aby wraz z Papieżem przez wstawiennictwo Maryi zaufać Bogu bogatemu w miłosierdzie na kolejne tysiąclecie.

Po przybyciu na Jasną Górę Ojciec Święty Franciszek przejedzie pomiędzy sektorami na błoniach, a następnie uda się do sanktuarium. Po osobistej modlitwie prze obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, o godz. 10:30 rozpocznie się Msza św. na Szczycie Jasnogórskim, która stanowić będzie uwieńczenie narodowego dziękczynienia za chrzest Polski w 1050. rocznicę.

W dniach poprzedzających i w samą uroczystość nastąpi zmiana ruchu kołowego w Częstochowie, z wyłączeniem niektórych ulic z tegoż ruchu. Natomiast teren Jasnej Góry łącznie z Błoniami Jasnogórskimi zostanie objęty strefą „0”. Przy czym na teren sanktuarium będą mogli wejść tylko ci, którzy posiadają specjalna przepustkę Biura Ochrony Rządu. Wierni świeccy, którzy wezmą udział w uroczystościach, gromadzą się w czterech sektorach na Błoniach Jasnogórskich, w parkach przy Błoniach, w III Alei NMP i na Placu Biegańskiego. Miejsca te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy. Zasadniczo nie przewidujemy kart wejściowych do tych miejsc. Na Błoniach Jasnogórskich wyznaczona jest strefa „0”. Wejście do trzech otwartych sektorów w tej strefie będzie się dokonywać przez bramkę bezpieczeństwa (od g. 3:00 do godz. 8:00 dnia 28 lipca br.)

Służby miejskie Częstochowy przewidują miejsca parkingowe dla autobusów w różnych miejscach Częstochowy czy też poza jej granicami. Należy się jednak liczyć z trudnościami z wjazdem do miasta i koniecznością pokonania ostatniego odcinka piechotą. Zachęcamy do rozważenia przybycia do Częstochowy pociągiem. Droga dojścia na uroczystości ze stacji Częstochowa Osobowa czy też Częstochowa Stradom jest stosunkowo łatwa i wynosi ok. 2 km. Informacje dla księży dotyczące możliwości koncelebrowania Mszy św. pod przewodnictwem Ojca Świętego będą podane przez Jasną Górę po 15 czerwca br. W trakcie uroczystości Ojciec Święty Franciszek poświęci także przedmioty jak kamienie węgielne czy dzwony do kościołów. Poświęcenie tych przedmiotów będzie możliwe za potwierdzeniem kurii diecezjalnej. W sprawie poświęceń należy się kontaktować w osobą odpowiedzialną (dane kontaktowe dostępne w Wydziale  Duszpasterskim)

Do Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej można zgłaszać zorganizowane grupy parafialne. Informacje pomogą we właściwym rozlokowaniu autokarów na miejscach parkingowych. Po zgłoszeniu się grupy, otrzyma ona dokładną informację dotyczącą lokalizacji parkingu oraz sposobu oznakowania autobusu, tak by służby porządkowe mogły łatwo wskazać drogę dojazdu.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Cudowny chłopak
Diecezjalne spotkanie młodzieży
2 komentarze
  • Akcja Katolicka cze 21,2016 z 07:00

    […] do udziału w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem na Jasnej Górze, które odbędzie się (jak już informowaliśmy w portalu AKCJA) 28 lipca 2016 r. Po wspólnym nabożeństwie pątnicy gremialnie nawiedzali Kaplicę Cudownego […]

  • Akcja Katolicka cze 10,2016 z 11:54

    […] wspólnego wyjazdu także na Mszę św. dziękczynienia za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce, którą 28 lipca 2016 r. na wałach klasztoru jasnogórskiego odprawi Papież Franciszek. Zarząd ustalił także termin tegorocznych rekolekcji adwentowych dla członków stowarzyszenia, […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status