NAMYSŁY

Strażniczka naszej wiary

Przypomnijmy raz jeszcze znamienne słowa Prymasa Tysiąclecia wypowiedziane w Bardzie 15 sierpnia 1959 r.: Bardo usadowiło się na przełomie Nysy Kłodzkiej, tworząc południowe wrota do Polski. Tymi właśnie wrotami weszło do Polski chrześcijaństwo i u tych wrót Królowa Polski założyła jedną ze swych stolic, aby czuwać nad wiarą Narodu Polskiego. Dziwne były koleje naszego narodu. Maryja nigdy jednak o narodzie swoim nie zapomniała i gdy może najmniej o tym myślał, przygotowała mu na Ziemiach Zachodnich mieszkanie.

Zacytowane na wstępie słowa są częścią listu, jaki w tych dniach skierował do nas Pasterz Diecezji Świdnickiej Ksiądz Biskup Ignacy. W opublikowanym przez nas słowie zawarte jest zaproszenie do udziału w przygotowaniu i radosnych obchodach 50-lecia koronacji cudownej figurki Matki Bożej z Barda. O niezwykłych dziejach tej maleńkiej drewnianej rzeźby Madonny również pisaliśmy w portalu AKCJA. Spotkajmy się w Bardzie wokół Maryi…

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Z jaką miłością spogląda na nas Jezus!
Akcja Katolicka szkołą formacji świeckich

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status