U NAS

Akcja w Szczawnie Zdroju

W Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie Zdroju zawiązuje się parafialny oddział Akcji Katolickiej.

Kilkanaście dni temu dzięki gościnności tej wspólnoty odbyło się (relacjonowane przez portal AKCJA) forum „Kościół – nasz czy ich?”. Z kolei w ubiegłą niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych homilie głosił ks. dr Sławomir Augustynowicz – asystent kościelny Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Motywem przewodnim kazań była rola świeckich w budowaniu Kościoła i misja ewangelizacyjna, jaka spoczywa na wszystkich członkach wspólnoty katolickiej.

Na docenienie zasługuje zaangażowanie ks. proboszcza Jarosława Żmudy oraz Pani Żanety Nukui, którzy animują ideę Akcji Katolickiej w podwałbrzyskim kurorcie. Wszystkie osoby pragnące dołączyć do naszego stowarzyszenia proszone są o bezpośredni kontakt z Księdzem proboszczem lub Panią Żanetą.

Zobacz także
Rada Krajowa Akcji Katolickiej – sesja wiosenna
Już jutro u Maryi w Bardzie
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka cze 30,2016 z 06:08

    […] i sympatyków AK, które odbędą się w dniach 9 – 11 grudnia 2016 r. Jak już wcześniej informowaliśmy w portalu AKCJA w Szczawnie Zdroju zawiązało się środowisko pragnące działać dla Kościoła w ramach Akcji […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość